SilveryMoon KolnPřed dvěma roky jsme vás informovali o připuštění dvou klisen tuzemských chovatelů plemeníkem strakaté barvy I Was Framed (viz starší zpráva). Ani jedna z loni narozených klisniček bohužel otcovu barvu nepodělila, ale Jana Bečková a Karel Germič se nevzdali a letos nechali klisny připustit jeho synem Silvery Moonem.


„Po plemeníkovi I Was Framed máme z Airfare ryzku s lysinou a čtyřmi nohami bílými, zatímco druhá klisna z Meduly (Rakti) je hnědka rovněž s lysinou a třemi končetinami bílými,“ řekl nám Karel Germič. „Jak se říká, že první hříbata jsou slabá, tak obě klisny jsou veliké a silné. Nepovedlo se nám ale naplnit náš úmysl získat hříbě strakaté barvy, takže jsme se s partnerkou Janou rozhodli zkusit to ještě jednou. A dnes máme potvrzeno, že obě naše klisny jsou březí po Silvery Moonovi. Tedy jak Airfare, tak také klisna Emy, kterou jsme si pronajali, protože jsme chtěli posílit šanci na gen strakatosti u hříběte.“ 

Dodejme, že Silvery Moon působí v německém Hřebčíně Marbach s taxou za připustění 400 euro. Během pěti dostihových sezón absolvoval 48 startů, z nichž 5 vyhrál (na tratích 1600 a 1850 metrů) a 18x se umístil, jeho zisk je 41.950 euro a GAG 77.  Jeho nejcenějším výsledkem na dráze je druhé místo v Listed Kölner Zweijährigen Trophy ve dvou letech. 

Airfare (Fairlypi) dokázala zvítězit v pěti dostizích a pětkrát se umístila v dostizích nejvyšší kategorie včetně druhého místa ve Velké ceně českého turfu a Velké dubnové ceně. Emy (Exaltation) zvítězila šestkrát v dostizích III. a IV. kategorie a je matkou dvou startujících potomků vč. Eowyn (Bretigny), vítězky čtyř dostihů. (mze)


    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking