arrogate dwcJiž druhou sezónu nejlépe hodnocený kůň světa, čtyřletý bělouš Arrogate (Unbridled's Song), odejde po startu v Breeders' Cup Classic, v němž bude obhajovat loňské vítězství, do chovu. Jeho působištěm bude americká část chovatelského impéria Khalida Abdullaha Juddmonte Farms.


Arrogate, kterého Juddmonte Farms koupila na Keeneland September Yearling Sale jako ročka za 560.000 dolarů, dosud absolvoval 10 startů, z nichž 7 proměnil ve vítězství a ve zbylých třech obsadil druhé, třetí a čtvrté místo. Čtyřnásobný Gr.1 vítěz loni debutoval na stakes scéně v Gr.1 Travers Stakes, které vyhrál s náskokem 13 1/2 délky v novém trťovém rekordu. Následně vyhrál Breeders' Cup Classic, inaugurační ročník nejlépe dotovaného dostihu světa Pegasus World Cup a poté, navzdory kolizi v prvních metrech po startu, i Dubai World Cup. Následně však zklamal čtvrtým místem v červencovém San Diego Handicapu (Gr.2) a poražen odešel i z Pacific Classic Stakes (Gr.1) v polovině srpna, kde jej o půldruhé délky zdolal Collected. 

I tak ale bude bělouš, který na dráze vyběhal neuvěřitelných 17,302.600 dolarů, významnou posilou americké pobočky Juddmonte Farms, kde nyní stojí jediný plemeník bělouš Mizzen Mast (Cozzene), otec 47 blacktype vítězů, mezi nimiž najdeme i v našem chovu působícího Midshipse. (miv)    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking