Brusco5Řady domácích plemeníků by měl rozšířit i sedmiletý syn Rock of Gibraltara (Danehill) Brusco, který aktuálně stojí v Hřebčíně Pavlin Dvůr a čeká na vyřízení licence pro plnokrevný chov.

Hnědák, jehož doménou byly vytrvalecké tratě a patří Rashitu Shaykhutdinovi, by měl u nás v chovu debutovat.

Brusco běhal od dvou do pěti let, absolvoval 18 startů, z nichž 4 proměnil ve vítězství, v dalších 6 se umístil. Svému majiteli vydělal celkem 79.400 euro, v GAG získal 92 kilogramů. Získal celkem dvě vítězství v listed dostizích - v Miláně zvítězil v Premio Coppa D'Oro di Milano (L, 3000 m), kde mj. skončili za ním další dva čeští plemeníci Mariydi (3.) a Ryan (5.), v Kolíně nad Rýnem vyhrál Sparda-Bank-Trophy (L, 2900 m), kde se opět střetl s Mariydim (7.).  Získal též druhé místo v Derby-Trialu (L, 2100 m) v Brémách a Langer Hamburger (Gr.3, 3200 m) v Hamburku, třetí skončil v Deutsches St. Leger (Gr.3, 2800 m).


Otec Rock of Gibraltar (Danehill) byl na dráze excelentním mílařem, zvítězil mj. v 2000 Guineas (Gr.1), Irish 2000 Guineas (Gr.1), Sussex Stakes (Gr.1), St. James's Place Stakes (Gr.1) - podařilo se mu vyhrát 7 Gr.1 dostihů v řadě. V chovu je úspěšným plemeníkem. Dosud dal 78 blacktype vítězů (4% z počtu potomků dostihového věku), z toho 9 zvítězilo v Gr.1 dostihu včetně Samitar (Irish 1000 Gineas, Gr.1) či Society Rock (Diamond Jubilee Stakes, Gr.1). Jeho potomci se distančně projevují vesměs jinak než Brusco, preferují spíše kratší distance.

Matka Blaze of Colour (Rainbow Quest) vyhrála 2 dostihy v Anglii a 11x se umístila, mj. doběhla třetí v Aphrodite Stakes (L) v Newmarketu, nejvíce jí seděla distance 2400 metrů. V chovu dala vedle Brusca též listed vítěze na distanci 2400 metrů Ferdoose (Dansili). Bába Hawait Al Barr (Green Desert) zvítězila v George Stubbs Stakes (L) a v chovu dala 6 vítězů včetně tří potomků umístěných v blacktype dostizích.

Připouštěcí poplatek hřebce zatím nebyl přesně stanoven, ale neměl by překročit hranici 10 tisíc korun a jeho součástí bude i zvýhodnění pro úspěšné klisny.

Brusco4


Foto: Kateřina Brettová    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net