signedivinČeským chovem prošel SIGNE DIVIN (Bering) téměř bez povšimnutí, ve významných evropských překážkových dostizích se však jeho jméno objevuje docela často. Naposledy tuto sobotu v Haydocku, kde v Newton Novices' Hurdle (L) finišoval na druhém místě jeho vnuk Cause Toujours (Khalkevi).


Ve Francii narozený a nyní v Anglii trénovaný Cause Toujours, pro něhož bylo sobotní druhé místo prvním umístěním v překážkovém blacktype dostihu, je synem klisny Viany, Signe Divinovy dcery, která má lví podíl na tom, že se Signe Divin v roli mateřského otce pravidlně prosazuje. Case Toujours je totiž již třetím jejím potomkem, který v blacktype uspěl. Vítězka tří překážkových dostihů se ziskem 55 tisíc eur, která svou kariéru zakončila šestým místem v listed steeplechase v Clairefontaine, je mj. matkou vynikajícího Vif D'Esprit (Khalkevi), pravého bratra Cause Toujours, který mj. skončil třetí v listed proutěnkách Prix Wild Monarch v Auteuill a především skvělé Analifet (Califet). Ta nejen že zvítězila v Gd3 Juvenile 3YO Hurdle ve Fairyhouse, ale umístila se v řadě dalších graded proutěnek včetně druhého místa v Gd1 EBF Mares Champion Hurdle v Punchestownu, kde nestačila jen na legendární Annie Power (Shirocco).  

Vedle trojice potomků plnokrevné Viany se Signe Divin v roli mateřského otce prosadil v překážkovém blacktype dostihy i díky své neplnokrevné dceři Japonaise III plemene selle francais. Ta dala v chovu 4 překážkové vítěze z nichž ten nejúspěšnější, klisna Vicky de l'Oasis (Ultimately Lucky), vítězka dvou rovinových dostihů ve Francii, finišovala druhá v Gd2 Paddypower.com Novice Hurdle v Naas a stejné umístění získala i v Gr3 Mares Novice Hurdle ve Fairyhouse. (miv)

     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking