Nedělní mítink v KIncsem Parku přinesl další maďarské vítězství potomka českého plemeníka. O nejnovější úspěch se postaral tříletý Boy Z, syn Zazou (Shamardal) a klasické vítězky Brittany (Mujahid) z chovu Centra Darhorse, který suverénně vyhrál Nyeretlenek Versenye (V.k.) na 1800 metrů.

 
Právě Zazou společně s Eagle Topem (Pivotal) jsou z českých plemeníků na maďarských drahách zastoupeni nejpočetněji. Krabčickému Zazou letos v Maďarsku vyběhli zatím 4 potomci, a ač je Boy Z prvním vítězem, silnou oporu má především v Golden Boyovi, který čtvrtým místem v klasické Nemzeti díj (Gd2), maďarské Velké jarní ceně, potvrdil pozici nejlepšího tříletka domácího chovu. Všichni čtyři Zazouovi potomci se již letos alespoň umístili a ziskem 1,024.000 Ft dostali Zazou na 19. místo průběžného šampionátu plemeníků.

Dokonce 6 startujících potomků má střelický Eagle Top (Pivotal), z jehož dvojice dosavadních vítězů vypadá nadějněji Surprise of Easter, který svůj druhý start v dostihu V. kategorie na 1400 metrů proměnil v suverénní desetidélkový triumf. Potomci Eagle Topa letos zatím vydělali 853 tisíc forintů a v průběžném šampionátu mu patří 25. místo. (miv)

Nedělní triumf Boy Z    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net