Pětiletý hnědák CRYSTAL OCEAN (Sea The Stars), jedna z největších hvězd letošní sezóny a v létě i nejlépe hodnocený kůň planety podle The World Thoroughbred Racehorse Rankings, byl získán irským Coolmorem. Bývalý svěřenec Michaela Stouta, jež v polovině září po zranění nohy předčasně ukončil dostihovou kariéru, bude v Irsku působit jako překážkový plemeník.


Odchovanec Southcourt Stud předváděl během 4 sezón na dosthové dráze neskutečně konzistentní výkony. Ze 17 startů získal 8 vítězství, 7 druhých a 2 třetí místa, nikdy tak neskunčil hůře než třetí. Vrchol jeho kariéry přišel letos v červnu v Ascotu, kde porazil favorizovanou Magical (Galileo) v Prince of Wales's Stakes a po řadě umístění získal svůj první Gr.1 triumf. Ten jej vynesl až do čela pravidelného hodnocení handicaperů v The World Thoroughbred Racehorse Rankings, které si udržel i po těsné porážce od Enable (Nathaniel) v King George VI and Queen Elizabeth Stakes (Gr.1), jednom z nejhezčích dostihů letošní sezóny. Svému majiteli, finančníku Siru Evelyn de Rothschildovi, vydělal více jak 2 milióny liber. 

Hřebec, který svou chovnou kariéru zahájí v The Beeches, překážkové odnoži irského Coolmoru, je synem vítěze Epsom Derby či Prix de l'Arc de Triomphe Sea The Stars (Cape Cross) a v listed úspěšné Crystal Star (Mark of Esteem), která též doběhla druhá v Gr.3 Fred Darling Stakes. Hřebec je též pravým bratrem trojnásobné Gr.2 vítězky Crystal Capella a polobratrem vítěze Canadian International Stakes (Gr.1) a třetího z King George VI and Queen Elizabeth Stakes (Gr.1) Hillstara (Danehill Dancer). Blacktype vítězství získal i jeho polosestra Crystal Zvezda (Dubawi), vítězka Fillies' Trial Stakes (L).

"Měli jsme štěstí, že se nám podařilo získat několik velkých osobností posledních let, Crystal Ocean by ale mohl být ze všech nejlepší," uvedl pro EBN manažer The Beeches Bobby McCarthy. "Je skvělou příležitostí pro outcross pro řadu dobrých matek ze Sadler's Wellsovy linie." Za kolik bude Crystal Ocean připouštět bude zveřejněno později. (miv)
      

     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking