Jak dnes oznámila anglická Juddmonte Farm byl jeden z lídrů tamní nabídky plemeníků, Danehillův syn Dansili, kvůli poklesu plodnosti penzionován. Otci nespočtu šampiónů, který připouštěl i za poplatek 100.000 liber, je letos 22 let.


Dansili, syn jedné z nějúspěšnějších matek v Plemenné knize vůbec, nedávno uhynulé Hasili (viz starší článek), získal na dráze 5 vítězství, z nichž nejcenější byl triumf v Prix du Muguet (Gr.2). Vedle toho se několikrát umístil v dostizích nejvyšší kategorie včetně druhého místa v Prix de la Foret (Gr.1) či třetího v Breeders' Cup Mile (Gr.1).

V chovu patřil k těm několika málo hřebcům, kteří do něj nevstupovali s obrovsou podporou a vysokým poplatkem, ale kteří se svými výsledky dokázali probojovat mezi nejlepší. Hřebec, který v roce 2001 začínal připouštět za 8.000 liber, stál v roce 2015 rovných 100 tisíc a ještě letos za jeho služby Juddmonte požadovala 65 tisíc liber. Dansili patří do elitního Klubu stovkařů - plemeníků se 100 a více potomky, kteří zvítězili v blacktype dostizích. K dnešnímu dni jich má Dansili na svém kontě 127 (9%) a tento počet jistě ještě výrazně stoupne. Asi nejtřídovějším z jeho potomků je vítěz King George Harbinger, dnes působící v japonském chovu, dále pětinásobný Gr.1 vítěz Flintshire, čtyřnásobné Gr.1 vítězky The Fugue a Proviso, ale také vítěz Prix de l'Arc de Triomphe Rail Link, otec loňského Koně roku v ČR Trip To Rhodose. (miv)    
     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking