Třináct hlav má aktuálně stádo francouzského hřebčína Haras de Beaufay, patřícího Ing. Jiřímu Trávníčkovi. Čítá jak nové posily nakoupené na evropských dražbách, tak i klisny, které čeští turfmani znají z jejich působení na dostihové dráze v barvách Trávníčkovy DS Pegas. Najdeme mezi nimi i zatím nejúspěšnější vlastní odchovankyni hřebčína ryzku Queen of Beaufay (Zarak), která letos čeká svého prvního potomka po Mare Australis (Australia). Kdo bude jejím dalším partnerem?


Dvojnásobná klasická vítězka letos navštíví hřebce, který má na svém kontě taktéž vítězství v derby, ovšem francouzském. Čtrnáctiletý Intello (Galileo), nyní působící na francouzském Haras de Beaumont, je otcem 12 grupových vítězů a letos, jak jsme Vás již dříve informovali, k němu zamíří i klasická vítězka Lokotransu Eternity (Power).

Druhá česká klasická vítězka ve stádě Jiřího Trávníčka Polyanta (Soldier of Fortune) bude partnerkou šampióna sprinterů Muhaarara (Oasis Dream), otce aktuálně nejúspěšnějšího koně DS Pegas vytrvalce Vert Liberte. Ani Polyanta nebude jedinou chovnou klisnu v majetku českého chovatele, která tohoto hřebce navštíví, protože byl vybrán jako druhý partner české odchovankyně Welluncy (Egerton).

Dvojici klisen posílá Haras de Beaufay ke Kodiacovi (Danehill), polobratrovi vynikajícího Invincible Spirit (Green Desert), jednomu z velmi populárních a úspěšných zdrojů ranosti a rychlosti, jehož potomci se navíc velmi dobře prodávají na dražbách. V irském Tally Ho Stud za 35.000 € připouštějící hřebec bude partnerem irské vítězky a listed umístěné Chocolate Music (Dark Angel) a nestartovavší Amazonky (Camelot).

Hodně zajímavého partnera bude mít pátá z Českého derby Zaracampa (Zarak), kterou připustí letos v chovu debutující Onesto (Frankel). Vítěz Grand Prix de Paris (Gr.1), který finišoval třetí v Prix de l'Arc de Triomphe (Gr.1) a v jehož rodokmenu najdeme inbreeding na legendární Urban Sea (Miswaki), připouští na Haras d'Etreham za 12.500 €.   

Jiný v chovu debutující Frankelův (Galileo) syn Hurricane Lane, vítěz Irish Derby (Gr.1), bude pro změnu partnerem klisny plemene AQPS Gradee (Network). Hurricane Lane působí jako plemeník pro překážkový chovu pod hlavičkou irského Coolmoru na Grange Stud za 6.000 €. Jiná z překážkových matek Kamelie (Martaline) navštíví nám dobře známého Bathyrhona (Monsun). 

Nepřehlédněte: Wellunca přivedla na svět svého prvního potomka. Klisničku po Holy Roman Emperor

Jednou z novějších posil týmu je před dvěma lety za 60.000 € zakoupená francouzská vítězka Fierte d'Amour (Siyouni), pravá sestra Gr.2 vítězky Mango Tango, zamíří k dalšímu debutantovi Angel Bleu (Dark Angel), dvojnásobnému Gr.1 vítězi ve dvou letech, který stojí na Montfort et Preaux. 

Listed umístěná All For Rome (Holy Roman Emperor), která při obou umístěních v německých listed dostizích měla v sedle Bauyrzhana Murzabayeva, našla partnera v Irsku, kde ji připustí špičkový dvouletek Blackbeard (No Nay Never), vítěz Prix Morny (Gr.1) či Middle Park Stakes (Gr.1), za jehož služby žádá Coolmore 20.000 €. 

Status blacktype koně má i Lexington Grace (Sir Prancealot), jejímž partnerem bude šampión dvouletek Native Trail (Oasis Dream), nová posila týmu šejkových plemeníků na irském Kildangan Stud. Jeho připouštěcí taxa činí 17.500 €.

Novou matku na Haras de Beaufay je sprinterka Clever Candy (Intello), která loni vyhrála v Hamburku listed dostih na 1200 metrů a kterou připustí jeden z nejbohatších dostihových koní historie Mishriff (Make Believe), vítěz Saudi Cupu, Prix du Jockey Club či Dubai Sheema Classic. 

Francouzská vítězka Hermiona (Kitten's Joy), jejíž dvouletý syn Hakuba (Sottsass) se ve Zhoři připravuje na první start, navštíví vítěze Champion Stakes Sealiway (Galiway) a v chovu debutující Bohemia (Oasis Dream) zahájí chovnou kariéru u Hello Youmzain (Kodiac), který je již otcem jiné z dvouletých nadějí DS Pegas hnědáka Dino. (miv)  

Připařovací plán Haras de Beaufay

klisna rodokmen hřebec 2024
KAMELIE Martaline - Kandis, Northern Treat Bathyrhon (Monsun)
CHOCOLATE MUSIC Dark Angel - Speedy Sonata, Stravinsky Kodiac (Danehill)
AMAZONKA Camelot - Amazone, Adlerflug Kodiac (Danehill)
LEXINGTON GRACE Sir Prancealot - Bronze Baby, Silver Charm Native Trail (Oasis Dream)
GRADEE Network - Loi du Plus Fort, Snurge Hurricane Lane (Frankel)
POLYANTA Soldier of Fortune - Peinture Naive, Wagon Master Muhaarar (Oasis Dream)
HERMIONA Kitten's Joy - Darajah, Hard Spun Sealiway (Galiway)
FIERTE D'AMOUR Siyouni - Alexandrina, Monsun Angel Bleu (Dark Angel)
QUEEN OF BEAUFAY Zarak - Pikardie, Sholokhov Intello (Galileo)
ZARACAMPA Zarak - Campanillas, Montjeu Onesto (Frankel)
BOHEMIA Oasis Dream - Brasileira, Dubai Destination Hello Youmzain (Kodiac)
ALL FOR ROME Holy Roman Emperor - All An Star, Galileo Blackbeard (No Nay Never)
CLEVER CANDY Intello - True Course, Dubawi Mishriff (Make Believe)

     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net