flying sensationKvalitní sestava domácích plemeníků láká chovatele z okolních zemí, kteří ke zdejším plemeníkům posílají řadu zajímavých matek Vedle polských klasických vítězek, o nichž jsme již informovali (viz starší článek) bude letos v ČR připuštěna mj. i klisna, která byla v Holandsku vyhlášena Koněm roku.


Onou klisnou je v Německu narozená Flying Sensation (Platini), působící v maďarském chovu, která je jednou z šestice maďarských klisen, které na připuštění přicestovaly do centra Darhorse. Flying Sensation, mj. 3/4 sestra vítěze nejvýznamnějšího německého sprintu Goldene Peitsche (Gr.2) Flair Sensation (Paolini), už v Maďarsku dala 4 startovavší potomky, mezi nimiž najdeme i desetinásobného vítěze Freddie Mercury (Kandahar Run), mj. úspěšného ve Szent István díj (Elit kat.) a též třetího v Kincsem díj (Gd1). Flying Sensation bude připuštěna Mikhailem Glinkou (Galileo).

Za stejným hřebcem přicestovala z Maďarska i dvojnásobná vítězka Seherezádé (Noble Law), dcera druhé z Magyar Derby (Gd1) Schneiderfáni (Jolly Groom) a také v Irsku narozená Blue Serenade (Thewayyouare), která též získala v Maďarsku dvě vítězství.

Také Dux Scholar (Oasis Dream) se ve své premiérové sezóně může těšit na úspěšnou matku, působící v maďarském chovu. Acatenangova dcera Rosolanga, na dráze jednou vítězná, přivedla během působení v německém chovu na svět tři vítěze, další dva se jí narodili poté, co byla importována do Maďarska. Zatím nejlépe si z jejích potomků vede maďarský Radio Ga Ga (Kandahar Run), sedminásobný vítěz, který zvítězil mj. v Alagi díj (L) a doběhl druhý v Magyar St. Leger (L).

K Zazou (Shamardal) směřují trojnásobná vítězka Spare Time (Mawatheeq), účastnice slovenských klasických dostihů a Miss Universe (Maszkabál), pravá sestra jedničkové vítězky Mostohám. (miv) 

 
     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking