AuthenticVítěz letošního Kentucky Derby AUTHENTIC (Into Mischief), který v sobotu udělal velký krok k titulu nejlepšího amerického tříletka, když porazil elitné sestavu v Breeders' Cup Classic, odchází do chovu. Dnes to oznámila Spendthrift Farm, na které bude připouštět za 75.000 dolarů.

 
Authentic, který byl jako roček zakoupen za 350.000 dolarů, absolvoval během dvou sezón 8 startů, z nichž 6 proměnil ve vítězství a ve zbylých dvou doběhl druhý. Hřebec, který kromě výše zmíněných dvou vrcholů vyhrál též Haskell Stakes (Gr.1), San Felipe Stakes (Gr.2) či Sham Stakes (Gr.3), utrpěl jediné dvě porážky v Santa Anita Derby (Gr.1), kde nestačil na Honor A.P. (Honor Code) a pak v Preakness Stakes (Gr.1), kde nestačil na klisnu Swiss Skydiver (Daredevil).

Hřebec byl populární i díky tomu, že na něm koupila 12,5% podíl společnost MyRacehorse.com shromažďující mikro příspěvky zájemců, kterých se na osminu hřebce složilo několik tisíc. Jeho otcem Into Mischief (Harlan's Holiday), který do příští sezóny vstoupí jako nejdražší plemeník v USA. Matka Flawless (Mr Greeley) startovala jen dvakrát a získala jedno vítězství, každý z trojice jejích dosavadních startujících potomků vyhrál, ale na blacktype úrovní boduje jen Authentic. Bába Oyster Baby (Wild Again) neběhala, je však polosestrou tří blacktype koní a skvělé matky Dixie Holiday, báby Gr.1 vítězů Holiday Runner (Meadowlake) a Reynaldothewizard (Speightstown).

Oznámení přišlo jen pár hodin poté, co Spendthrift Farm utratila 25 miliónů za 12 chovných klisen elitních kariér a rodokmenů, z nichž některé by mohl připustit právě Authentic. (miv)

Nepřehlédněte: "Noc hvězd" na dražbě Fasig-Tipton. Čerstvá vítězka Breeders' Cupu Monomoy Girl prodána za 9,5 miliónu dolarů


          Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net