adayar derbyJaponský chov posílí dva synové aktuálně nejúspěšnějšího evropského plemeníka Frankela (Galileo). A ne tak ledajací jeho synové. Do země vycházejícího slunce odcházejí vítěz Epsom Derby z roku 2021 Adayar a premiant Irish Derby z roku následujícího Westover. Prvního do své tamní pobočky vyslala společnost Darley šejka Mohammeda, druhý byl zakoupen pro japonskou Yushun Stallion Station.

 
V barvách šejka Mohammeda a jeho stáje Godolphin dříve běhající Adayar, který vedle Derby zvítězil i v King George VI and Queen Elizabeth Stakes (Gr.1), doplní na Darley Japan již dříve ohlášenou další velmi atraktivní posilu tamního týmu Hukuma (Sea The Stars), jehož největším úspěchem bylo též vítězství v King George, kde triumfoval v letošní sezóně. "Jsme velmi rádi, že můžeme současně přivítat vítěze Derby Adayara a vítěze King George VI & Queen Elizabeth Stakes Hukuma. Doufáme, že budou úspěšní nejen v Japonsku, ale že jejich potomci uspějí v v Evropě a zbytku světa," komentoval příchod dvou špičkových vytrvalců prezident Darley Japan Harry Sweeney.

Nepřehlédněte: Zůstane Dubawi nejdražším plemeníkem světa? Jeho poplatek zůstal nezměněn na hodnotě 350 tisíc liber

Skvělou kariéru na vytrvaleckých distancích má za sebou i odchovanec slavné Juddmonte Farm Westover, který před trumfem v Irish Derby doběhl třetí v Derby v Epsomu a letos zvítězil v Grand Prix de Saint-Cloud (Gr.1). Na svém kontě má i druhá místa z letošního Dubai Sheema Classic (Gr.1), kde podlehl pouze nejlépe hodnocenému koni světa japonskému Equinoxovi (Kitasan Black), či v Prix de l'Arc de Triomphe (Gr.1), kde nestačil jen na neporaženého Ace Impact (Cracksman). Z dostihu si však odnesl zranění, které ukončilo jeho dostihovou kariéru. V Japonsku by měl být syndikalizován, poté bude oznámen i jeho připouštěcí poplatek. "Vzhledem k jeho nesmírně konzistentním výsledkům v dostizích, spojenou s nádherným exteriérem a rodokmenem, bude jistě pro japonský chov velkým přínosem," uvedla v prohlášení vydaném po hřebcově prodeji Juddmonte Farm.

Miloslav Vlček
foto Godolphin    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net