foal dumnonia 22bVítězce české i slovenské Jarní ceny klisen Dumnonii (Silver Frost), působící v chovu Jiřího Charváta, se včera v noci napajedelském hřebčíně narodil další potomek. Otcem klisnina čtvrtého potomka je ve francouzském Haras du Logic stojící Cloth of Stars (Sea The Stars).

 
"Je to krásný hřebec," popsala nejnovější přírůstek vedením tamního hřebčína pověřená Martina Benková. Dumnonia, na jejímž kontě je vedle dvojice klasických úspěchů i vítězství v EJC Fillies & Mares (L) a druhé místo v listed Premio Bereguardo v Miláně, má na dráze dva startující potomky. Nyní čtyřletá Devoir Rien (Olympic Glory) předloni vyhrála Cenu zimnej královnej (I.k.) a loni zvítězila v Memoriálu Rudolfa Deyla (I.k.). V Jarní ceně klisen o krk podlehla Solemeeně (Shamalgan) a po sezóně ukončila dostihovou kariéru. Druhým startovavším potomkem Dumnonie je tříletá Whirl Wind Girl (Toronado), která loni svůj jediný start proměnila ve vítězství.

Nepřehlédněte: Dux Scholar po sezóně odejde do Ruska. V posledním roce dostane z našich hřebců nejvíce klisen, říká Pohanka

Cloth of Stars proměnil ve vítězství 7 z 20 startů a vydělal 2,5 miliónu liber. Jako čtyřletý, kdy zvítězil v Prix Ganay (Gr.1) a doběhl druhý za Enable v Prix de l'Arc de Triomphe (Gr.1), byl nejlepším starším koněm na distancích 2200 - 2600 metrů v Evropě. V chovu působí od roku 2019, letos přijdou na dráhu jeho první dvouletí, kterých má v úvodním ročníku plných 90. (miv)

foal dumnonia 22
      Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net