V Polsku, kde od sezóny 2018 působí v chovu nejprve SK Moszna a poté v SK Iwno, se vítěz Českého a Slovenského derby 2015 TOUCH OF GENIUS (Galileo) dočkal prvních startujících potomků. Zatím mu vyběhly dvě dcery a obě již se dokázaly umístit.


Vůbec prvním startujícím potomkem českého šampióna byla klisna Celtic Touch (z Celtic Song po Arcano) z chovu Stadniny koni Moszna, která 26. června debutovala čtvrtým místem v dostihu pro nestartovavší dvouleté na 1200 metrů ve Sluzewieci. O měsíc později finišovala na stejné dráze i distanci šestá v poli devíti dvouletků. Druhým startujícím potomkem někdejšího svěřence Josefa Váni byla v sobotu taktéž ve Sluzewieci startující Norden Touch, dcera pardubické zimní královny Norridge (In Camera), která v dostihu vyhrazeném dvouletkům polského chovu obsadila pod Martinem Srncem páté místo v poli osmi koní.

Nepřehlédněte: Shamalgan má Gr.1 vítězku. Jeho dcera Toskana Belle vyhrála německé Oaks

Touch of Genius, na dráze reprezentující barvy stáje Statek Blata Český ráj manželů Dufkových, pochází z první várky nákupů Josefa Váňi v Coolmoru, který na sklonku roku 2014 z Irska dovezl řadu nestartovavších dvouletků, vesměs potomků Galilea excelentních rodokmenů, do té doby připravovaných pro starty v barvách majitelů irského gigantu. Touch of Genius se ukázal jako nejúspěšnější ze všech těchto nákupů Josefa Váni v Irsku, když nejen že dokázal vyhrál obě ex-federální derby, ale jako čtyřletému mu chybělo jen málo k zisku statusu blacktype koně, když finišoval čtvrtý v Gr.2 Gran Premio di Merano a o dva roky později získal další "bramborovou medaili" v blacktype dostihu čtvrtým místem v ultravytrvalecké Coppa d'Oro na 3000 metrů. Celkem za svou kariéru proměnil 7 z 19 startů ve vítězství a vydělal přes 3 milióny korun. (miv)
     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net