V posledních letech jsme svědky výrazného zájmu zahraničních chovatelů o služby českých plemeníků. Po letech dramatického růstu sice letos tento zájem poklesl, ale i tak dosahuje počtů dříve nevídaných. Z těchto připuštění narození potomci už také pomalu přicházejí na dráhu a sbírají první úspěchy.

 
Nejvíce je to patrné v Polsku, kde potomci českých hřebců získali už dvě vítězství v dostizích dvouletých. Jako první se prosadila v Hřebčíně Moszna narozená Magadi, dcera MIKHAILA GLINKY (Galileo), která 3. srpna lehce s náskokem 2 1/2 délky při svém debutu vyhrála Nagrodu 15.750 zl na 1200 metrů, přičemž ve stejném dostihu skončila pátá Miss Zou po Zazou (Shamardal). V ČR působící otec ale není u Magadi jediným spojením s naším turfem. Klisna je totiž dcerou hnědky Magmy (Sorbie Tower), kterou v ČR pro stáj Gabriela-Trachtová připravoval Tomáš Hurt, a která v roce 2008 zvítězila v Ceně zimní královny (NL) a ve třech letech mj. finišovala druhá v Austrian Oaks (Gd2) a třetí v Oaks (L) v Mostě.Den poté se ve Sluzewieci opět prosadil dvouletek po českém plemeníkovi, kterým byl tentokráte ZAZOU, jehož syn Don Zou jistě s náskokem 1 1/2 délky ovládl další Nagrodu 15.750 na 1200 metrů. 

Tuto sobotu, opět v dostihu o 15.750 zlotých na 1200 metrů, skončil další odchovanec SK Moszna Ishii Maki, syn Zazoua a Isoly Bene (Auenadler), třetí. Vítězství si odnesl odchovanec SK Krasne San Godenzo (Golden Tirol), který se ale narodil v ČR, kam jeho matka Santa Caterina (In Camera) přijela na připuštění k Shamalganovi (Footstepsinthesand).

Také ve Švýcarsku se pomalu na dráze začínají objevovat dvouletci po českých hřebcích. První letos byla na Slovensku narozená Nay Fay z chovu Žrebčína Kobylany, dcera Mikhaila Glinky a Nayfashion (Nayef), která při svém debutu skončila o hlavu druhá a umístění získala i ve svém druhém startu. (miv)


       Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking