Gaspariniho otec Eagle Top (Pivotal), který po triumfu svého syna v St. Leger poskočil na čtvrté místo tuzemského žebříčku plemeníků, si solidně vede i v Polsku. V aktuální podobě tamního průběžného šampionátu mu patří 18. příčka, o níž se zasloužilo 8 startujících potomků, z nichž 3 dokázali zvítězit v celkem 4 dostizích a vydělat 50.250 zlotých.


Nutno dodat, že tamní Jockey club průběžně publikuje pouze kombinovaný šampionát zahrnující i výsledky z překážkových dostihů, v čistě rovinovém by postavení střelického ryzáka bylo o něco horší, protože jeden z jeho vítězů Modus Vidvendi uspěl v proutěnkách. Také polský chov je v posledních letech stále více pod tlakem importovaných koní, což se odráží i na šampionátu plemeníků. Z tohoto pohledu je Eagle Topovo umístění ještě lichotivější, neboť z tamních plemeníků se před něj dostalo jen pět hřebců - Ruten (El Prado), Ramonti (Martino Alonso), Exciting Life (Titus Livius), Ecosse (Peintre Celebre) a October (Kingmambo).  (miv)

Nepřehlédněte: První potomek Tafilly, někdejší jedničkové vítězky z lotu Zdena Koplíka, prodán v Newmarketu za 65 tisíc gns    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net