eagletopJak nás informoval dr. Kubíček, získal Hřebčín Střelice pro nadcházející sezónu nového plemeníka. Z anglického Hedgeholme Stud, kde letos v chovu debutoval, se mu podařilo pronajmout šestiletého ryzáka Eagle Top (Pivotal - Gull Wing, In The Wings), vítěze King Edward VI Stakes a blízkého příbuzného famózní Sarisky.


Eagle Top v péči Johna Gosdena absolvoval 11 startů, 2x zvítězil, 2x doběhl druhý a jednou třetí, vydělal 497.433 liber. Jeho největším úspěchem bylo zmíněné vítězství v King Edward VII Stakes (Gr.2, 2400 m) v Ascotu, kde o 3 1/4 délky zdolal O'Brienova Adelaide (Galileo), pozdějšího vítěze Secretariat Stakes (Gr.1) a především Cox Plate (Gr.1), cenné je i jeho těsné druhé místo, nos za Postponed, v King George IV and Queen Elizabeth Stakes (Gr.1, 2400 m).

Hřebec je synem úspěšného plemeníka Pivotala (Polar Falcon), excelentního sprintera a otce 138 blacktype vítězů. Matka Gull Wing (In The Wings), listed vítězka, je polosestrou vítězky anglických a irských Oaks Sarisky (Pivotal), šampiónky tříletých klisen v Evropě, a vedle Eagle Top dala též Wings of Desire (Pivotal), pravého bratra Eagle Top, loňského vítěze Dante Stakes (Gr.2), který taktéž doběhl druhý v King George VI & Queen Elizabeth Stakes (Gr.1). 

Eagle Top letos debutoval v chovu Hedgeholme Stud v Anglii a jeho připouštěcí poplatek činil 3.000 liber. (miv)


          Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net