Egerton hlava 2Výborný start do letošní sezóny měl napajedelský plemeník Egerton (Groom Dancer), který se první víkend těšil ze dvou vítězů - obou pocházejících z jeho prvního ročníku. Tento víkend získal dalšího vítěze a navíc i umístění v nejvyšší kategorii.

Třetím letošním vítězem po Egertonovi je napajedelský odchovanec Win for Us, který s přehledem vyhrál silně obsazenou Cenu 80 let Vozovny Vokovice (III.k., 1600m, 3), ve které porazil o 3 1/4 délky bělouše White Motiv (Motivator), zakoupeného ve věku ročka za 21 tisíc euro.

Oba Egertonovi vítězové z první neděle (viz starší článek) se dnes postavili v Bratislavě na start tamních trialů na klasické dostihy a oba si vedli více než slušně. V Ceně trojročných kobýl dělil Yordanu od triumfu jen nos, Taggerton finišoval mezi hřebci třetí, hlavu za druhým Sign of the Zodiac.

Velmi dobrý víkend, zatím nejlepší ve své kariéře plemeníka, měl bělouš Rosensturm (Monsun), nyní působící na Maksa Stud. V Bratislavě vyhráli dva jeho potomci - tříletý Wuelto vyhrál dostih IV. kategorie na 2000 metrů a o rok starší Lust vyhrál dostih stejné kategorie na 1700 metrů. V Praze k tomu přidali umístění bělka Samanthine, která doběhla druhá v Ceně běloušů CK Martin Tour a stejně starý valach Zairo, který získal druhé peníze v trojkové Ceně DP hlavního města Prahy (III.k.).              Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net