GenerousVe věku 25 let dnes uhynul šampión evropských tříletků 1991 a vítěz anglického i irského derby Generous (Caerleon - Doff The Derby, Master Derby), pro nás také otec slovenského Koně roku Ryana.Ryzák se "zlatou" hřívou patřil již od prvních dostihových krůčků k elitě ročníku. Ve dvou letech vyhrál Dewhurst Stakes (Gr.1), o rok později se zásluhou již zmíněných trimfů v derby, ale i vítězství v King George VI & Queen Elizabeth Diamond Stakes nejlepším v Evropě hodnoceným tříletkem podle International Classification.

Chovné působení zahájil na Abdullahově Banstead Manor Stud, posléze se přesunul do Japonska, jako pendlující plemeník připouštěl i na Novém Zálandu, aby se později vrátil do Anglie, kde do roku 2009 působil už spíše jako překážkový plemeník.

Navzdory této skutečnosti nelze jednoznačně říci, že by byl neúspěšným plemeníkem. Dal Gr.1 vítězky Catellu a Mystic Lips, další dcera Bahr vyhrála Ribblesdale Stakes (Gr.2), dostih stejné kategorie získali i Blueprint, Courteous, Philamor, Lisieux Rose, Radevore ři Teapot Row. 

Na našich drahách jej úspěšně zastupovali či zastupují vítěz Velké ceny českého turfu Teassio a premiant loňské Stříbrné trofeje v Pardubicích Gejzír, ještě lepší reklamu mu ale dělal na Slovensku trénovaný Ryan, nejbohatší kůň historie tamního turfu, který část ze svých 20 vítězství získal na českých drahách.

Ryan dnes zastupuje Generousovu krev v napajedelském chovu a v loňském roce se i díky symbolickému korunovému připouštěcímu poplatku stal nejžádanějším plemeníkem u nás, před lety v Napajedlích působil jiný Generousův syn Capri, grupový vítěz z Anglie.

      Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net