DuramenteJaponská Shadai Farm, lídr tamního chovu anglického plnokrevníka, musí po úhynu své dlouholeté opory a mnohonásobného šampióna plemeníků Deep Impacta (Sunday Silence) čelit další ztrátě. Ve věku pouhých 9 letech po kolice odešel loňský šampión plemeníků s prvním ročníkem DURAMENTE (King Kamehameha).

 
Hřebec se mohl chlubit skvělým původem, neboť jak matka Admire Groove (Sunday Silence), tak i bába Air Groove (Tony Bin) a prabába Dyna Carle (Northern Taste) zvítězily v klasickém dostihu a staly se šampiónkami, Air Groove je navíc matkou Gr.1 vítěze a plemeníka Rulership (King Kamehameha). Duramente skvělému rodokmenu nezůstal na dráze nic dlužen, vyhrál pět z devíti startů a ve zbylých čtyřech doběhl druhý. Šampión japonských tříletků sezóny 2015 ovládl jak japonské 2000 Guineas, tak i tamní derby, jehož triumf okořenil rekordním časem. Mimo to doběhl druhý v Dubai Sheema Classic (Gr.1) na dráze v Meydanu.

Patřil k nejpopulárnějším plemeníkům v Japonsku. V prvním ročníku, který letos dosáhl věku tří let, má 189 registrovaných potomků, dvouletků má dokonce 203 a k tomu nejméně 122 ročků. V loňském roce se stal šampiónem debutantů a v celkovém šampionátu otců dvouletých skončil na druhém místě. Jeho nejúspěšnějším potomkem je Gr.2 vítěz a druhý z japonských 2000 Guineas Titleholder. (miv)      Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net