Fearless king2Německý chov získal zajímavou posilu. Tým tamních plemeníků od nadcházející připouštěcí sezóny rozšíří syn excelentního Kingmana (Invincible Spirit) FEARLESS KING, loňský vítěz Mehl-Mülhens-Rennen (Gr.2), neboli německé Velké jarní ceny. Stát bude v hřebčíně Helenenhof, který za jeho služby požaduje 3.000 €.

 
Fearless King, zakoupený jako roček na Tattersalls October Yearling Sale (Book 2) za 175.000 gns, neměl dlouhou kariéru. Jako dvouletý vítězně debutoval v EBF dostihu na 1400 metrů v Mnichově, po kterém obsadil šesté místo v Gr,3 Wackenhut Mercedes-Benz-Preis Zukuntfsrennen v Baden-Badenu. Svou tříletou kampaň otevřel třetím místem v Dr.Busch Memorialu (Gr.3) na 1600 metrů, po kterém přišel hřebcův největší úspěch - vítězství v klasickém Mehl-Mülhens-Rennen (Gr.2), kde uštědřil první porážku do té doby neporazitelnému Koni roku Rubaiyatovi (Areion). Bohužel z dostihu se vrátil s vlasovou zlomeninou, která byla následně vyspravena šrouby. Na dráhu se vrátil po 14 měsících letos na konci července, kdy jistě vyhrál menší dostih ve Francii.

Hřebec byl druhým klasickým vítězem po Kingmanovi (Invincible Spirit), dnes otci 42 blacktype vítězů z 347 startujících, který patří k nejlepším plemeníkům v Evropě. Fearless King je prvním potomkem dvojnásobné vítězky Astrelle (Makfi) druhé z Oh So Sharp Stakes (Gr.3). Bába Miss Mariduff (Hussonet) neběhala, v chovu však dala dva blacktype vítěze včetně vítěze Premio Ribot (Gr.2) Porsenna (Dylan Thomas). (miv)    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net