Zazou eagletopV neděli se v maďarském Kincsem Parku konal jeden z trojice posledních mítinků tamní letošní sezóny. V dostihu dvouletých Nyeretlen Kétévesek Versenye na 1400 metrů se suverénním stylem start-cíl s náskokem 9 délek před konkurencí prosadil v Hřebčíně Střelice narozený dvouletek Samurai Eagle maďarského chovatele Szolta Lendvaie. Hřebec je nejen druhým maďarským vítězem z prvního českého ročníku střelického Eagle Topa (Pivotal), ale i dalším úspěchem maďarských chovatelů s českými plemeníky.

 
Už v minulém týdnu jsme psali o úspěších Zazouova (Shamardal) syna Golden Boye, který poté, co doběhl druhý v  nejbohatším maďarském dostihu pro dvouleté Szent László díj (Gd2), vyhrál největší dostih pro dvouleté maďarského chovu Kerekes Gábor Emlékverseny - Magyar Kétévesek (Elit kat.) o 1,6 miliónů forintů na 1400 metrů. Ve zmíněném dostihu skončil třetí Suhanó Üstökös (Eagle Top) a pátá First Girl, dcera ryzáka Bully Pulpit (Pulpit), kterého Krabčice zapůjčily do Maďarska.  

V Maďarsku ale již zvítězil i další Eagle Topův potomek maďarského chovu Silenus a pokud se podíváme na aktuální žebříček maďarských dvouletých, vypadá pro české plemeníky velmi příznivě. Zvláště pokud pomineme importované dvouletky a soustředíme se jen na ty domácího chovu. 

Nepřehlédněte: Český útok na poslední francouzskou dražbu ročků. Tomáš Janda, Zdeno Koplík a Jaroslav Myška vydražili 15 koní

Na prvním místě je zmiňovaný Golden Boy, celkově třetí nejbohatší dvouletek v Maďarsku, který ze 3 startů vytěžil jedno vítězství a dvě druhé místa. S výjimkou třetí Masamód po Anabaa Blue (Anabaa) je prvních 6 nejlepších dvouletků domácího chovu po českých plemenících. Do žebříčku se dostali všichni tři v Maďarsku startující potomci Eagle Topa a i Zazou má v tomto směru velmi dobrou bilanci když vedle vedoucího Golden Boye mu v Maďarsku běhala z dvouletků tamního chovu ještě Szumátra, která v debutu finišovala druhá.

Výsledky jsou o to zajímavější, že jich potomci českých plemeníků dosáhli v konkurenci prvních tamních potomků populárního Anabaa Blue (Anabaa), vítěze francouzského derby, jemuž z úvodního maďarského ročníku vyběhlo již 11 potomků. (miv)

Nejbohatší dvouletí maďarského chovu

jméno otec startů vít. II. III. zisk (HUF)
GOLDEN BOY Zazou 3 1 2 0 1 542 000
FIRST GIRL Bully Pulpit 5 1 1 0 751 500
MASAMÓD Anabaa Blue 5 0 3 1 710 500
SUHANÓ ÜSTÖKÖS Eagle Top 4 0 1 2 488 500
SAMURAI EAGLE (CZE) Eagle Top 2 1 0 0 355 000
SILENUS Eagle Top 3 1 0 0 355 000


     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net