Podle prvních dat uveřejněných Jockey Clubem bylo letos v ČR zapuštěno 376 klisen anglického plnokrevníka, z toho 66 klisen zahraničních majitelů, 7 tuzemských klisen bylo připuštěno v zahraničí. Loni Jockey Club ve stejném termínu hlásil 392 zapuštěných klisen včetně 51 klisen zahraničních a 7 klisen tuzemských majitelů připuštěných v zahraničí. Podle těchto dat, která ještě mohou být lehce korigována, klesl počet připuštěných domácích klisen o 9%.


Stejně jako před rokem i letos byl nejvíce využívaným plemeníkem hřebcem z Centra Darhorse, ovšem zatímco loni vládl tehdy debutující Zazou (Shamardal), letos jej na čele vystřídal Mikhail Glinka (Galileo), Zazou připustil druhý nejvyšší počet klisen. Za dvojicí z Darhorsu následují Age of Jape (Jape) v chovu Miroslava Ševčíka a v ČR debutující Shamalgan (Footstepsinthesand), který stojí v chovu Hřebčína Střelice. Dobře se uvedl i další z debutantů v českém chovu, prověřený Indian Ridgeův syn Sleeping Indian, který ve Skržicích připustil 23 klisen.

Inzerce
darhorse podekovani
 
Oproti loňsku stoupl počet klisen zahraničích majitelů připuštěných u nás, byť jejich počet nakonec nedosáhl dříve avizovaného počtu, mj. i proto, že debutující Meandre (Slickly), k němuž byly některé z cizích klisen nahlášeny, neprojevil o připouštění zájem a nepřipustil jedinou klisnu. (miv)

Seznam připuštěných klisen podle jednotlivých plemeníků

 Plemeníci podle počtu připuštěných klisen

plemeník počet klisen      
Mikhail Glinka 37   Goodricke 5
Zazou 34   Majestic Missile 5
Age of Jape 33   Supersonic Flight 5
Shamalgan 33   Tiger Cafe 5
Sleeping Indian 23   Tullamore 5
Durante Alighieri 22   Scater 4
Stormy Jail 21   Abbashiva 3
Rosensturm 20   Bretigny 3
Egerton 15   Pop Rock 3
Chardonney Tcheque 14   Rol‘Over Beethoven 3
Pouvoir Absolu 13   So Long Slew 3
Sharpour 11   Wallace 3
Mariydi 10   Brusco 2
Midships 9      
The Bogberry 8   v zahraničí  
Blue Coral 7   Youmzain 1
Ray of Light 7   Amaron 1
Camill 6   Maxios 2
Moonjaz 6   Reliable Man 3
Four Noble Truths 5      

    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net