DallyHit DangerousDva týdny po zahájení nové připouštěcí sezóny hlásí největší chovatel plnokrevníka v České republice Hřebčín Napajedla první březí klisnu. Je jí Kůň roku 2016 DALLY HIT (Ad Valorem), jejímž letošním partnerem byl Sadler's Wellsův syn Pouvoir Absolu, otec předloňské zimní královny Dark Absolu.

 
"Již třetí rok po sobě zabřezla na první říji a na jeden skok," chválí jednu z relativně nových posil napajedelského stáda Martina Benková, která napajedelský hřebčín řídí.

Dally Hit proměnila na dráze 12 ze 41 startů ve vítězství, v dalších 24 se umístila na dotovaném místě a celkově vydělala 1,593.975 Kč. Vedle zisku titulu Koně roku, který získala mj. i díky triumfu v EJC Middle (L), získala bývalá svěřenkyně trenérky Pejškové i status blacktypě koně zásluhou druhého místa v Grosser Dresdner Herbstpreis (L) v Drážďanech.

Loni přivedla na svět svého prvního potomka klisnu Dally Top po Stormy Jail (Stormy Atlantic), letos se jí narodil hřebec Dangerous, jehož otcem je napajedelský Egerton (Grrom Dancer). (miv)

Související články:
Prvním letošním napajedelským přírůstkem je syn Dally Hit. Otcem je Egerton
Dally Hit porodila kobylku po Stormy Jail

    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net