Best SolutionAč přesná čísla budou známá až na podzim, i Německo podle včerejšího vydání týdeníku Turf-Times očekává letos pokles počtu připuštěných klisen. V loňském roce působilo v německém chovu anglického plnokrevníka 1350 klisen, o sto méně než v roce 2018. Využívaly služeb celkem 47 plemenných hřebců.


Jak uvádí Turf-Times mají letos němečtí chovatelé největší zájem o služby hřebce Best Solution, nováčka v chovu, který v hřebčíně Auenquelle připouští za 6.500 €. Trochu netypický potomek Kodiaca (Danehill), producenta především raných a rychlých koní, se sice spíše zlepšoval s věkem a nejhodnotnějších výsledků dosáhl až jako čtyřletý v druhé polovině sezóny a na delších distancích, byla však mezi nimi vítězství v Caulfield Cupu (Gr.1), Grosser Preis von Baden (Gr.1) a Grosser Preis von Berlin (Gr.1). Nyní má připuštěno či nahlášeno více jak 70 klisen.

Zájem je i o jeho kolegu v Auenquelle Soldier Hollowa (In The Wings), majícímu letos 60 partnerek. Za nimi následuje zimní favorit Tai Chi (High Chaparral), otec mj. Poldi's Liebling a Amazing Gangster s 52 klisnami. (miv)  
     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking