O tom, který plemeník připustí v 25 startech neporaženou australskou sprinterku Black Caviar (Bel Esprit) dosud nebylo rozhodnuto. Podle majitelů jím ale nebude občas uváděný taktéž neporažený Frankel (Galileo).


"Definitivně jsme se rozhodli, že Black Caviar nepošleme k Frankelovi," uvedli majitelé pro australský Daily Telegraph. "Nechceme ji připoustět debutujícím plemeníkem," zněl důvod, proč z výběru vypustili evropského šampióna. Rozhodnutí, který hřebec nakonec bude mít tu čest padne během tří týdnů, připouštěcí sezóny začíná na jižní polokouli v září.

Jak majitelé uvedli, v současné době mají ve výběru 6 plemeníků, 5 domácích, 1 stojícího mimo Austrálii, byť nezastírají, že vzhledem k nutnosti cestování a karantény by raději dali přednost místnímu hřebci a byli by velmi potěšeni, kdyby se onen zahraniční hřebec dostal do Austrálie jako pendler. Z konkrétních jmen padlo jen jedno - šestnáctiletého More Than Ready (Southern Halo), který je sice plemeníkem americké WinStar Farm, ale pravidelně jako shuttle stallion působí i v Austrálii, kde je mimořádně populární.

     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking