Včera, ve věku 23 let, uhynul Kůň roku 1999, vítěz Českého a Slovenského derby RAY OF LIGHT (Rainbows for Life). Hřebec, který se neztratil ani v chovu a v roce 2009 se stal šampiónem otců dvouletých, odešel 5 měsíců poté, co zemřel Miroslav Ševčík, v jehož chovu strávil většinu své chovné kariéry.


Ray of Light byl privátně zakoupen ze stáje trenéra Halforda na konci dvouleté sezóny, během které vyhrál v Irsku 2 dostihy a získal rating 85. Ve stáji FCC Folprecht Rajmunda Pavly, posléze přejmenované na Ray Racing, proměnil ve vítězství 12 z 25 startů. Jako tříletý vyhrál vedle obou ex-federálních derby i Velkou jarní cenu, trojkoruna mu po souboji s Bohemian Ladem unikla o pouhý nos. Na podzim startoval v tehdy nejbohatším středoevropském rovinovém dostihu Wielka warszawska, v níž sice skončil na druhém místě za německým Vishnu, ale zisk 805 tisíc korun za druhé místo stačil na to, aby se stal nejbohatším koněm české historie. Titul však držel jen zhruba půl hodiny - stejný den se běžela Velká pardubická a po druhé úspěšný Peruán (Agadir) v ní Ray of Lightovi pozici nejbohatšího koně sebral.

V následujících dvou sezónách mj. vyhrál oba ročníky Zlatého poháru a pardubické Ceny města Doncaster, v pěti letech zvítězil i ve Zlatém poháru na Slovensku. Poté jej pro svůj chov získal Miroslav Ševčík, v jehož chovu hřebec v roce 2002 debutoval. Úvodní sezónu bojoval s nízkou plodností a pro následující byl přesunut na sezónu do Polska, od roku 2004 již Vlachovice neopustil. Jeho nejúspěšnější sezónou byl rok 2006, v němž připustil 54 klisen a byl druhým nejžádanějším plemeníkem, když jej porazil pouze jeho otec Rainbows for Life.

Na dráze mu vyběhlo přibližně 120 potomků na rovinách a a více jak 50 na překážkách, z nichž si nejlépe vedla šampiónka dvouletých klisen 2007 Divoká Orlice, vítěz Memoriálu dr. Frankenbergera Fabregas a úspěšný překážkový kůň Čáriray, vítěz Křišťálového poháru a Stříbrné trofeje. (miv)
      Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking