war commandDevítiletý plemeník WAR COMMAND (War Front), z jehož druhého ročníku pochází i jeden z vářných uchazečů o 100. České derby Troop Commander, mění působiště. Po pěti sezónách v irském Coolmoru se stěhuje na jih Francie do Earl Le Tirol Farm Charley Lauffera, která jej zakoupila prostřednictvím Jim Perry Bloodstock.

 
V Kentucky narozený War Command běhal v Evropě pod barvami společníků Coolmoru a v péči Aidana O'Briena. Skvělou formu ukázal především ve dvou letech, kdy proměnil ve vítězství čtyři z pěti startů včetně ascotských Coventry Stakes (Gr.2) a především Dewhurst Stakes (Gr.1). Ve třech letech už na tuto formu nenavázal a ze tří startů získal jen jedno čtvrté místo v St James's Palace Stakes (Gr.1). Celkem za svou krátkou kariéru vyběhl 8x, polovinu dostihů vyhrál a vydělal 389.364 liber.

V roce 2015 začal připouštět v Coolmoru za 15.000 €, zároveň působil jako pendler v Jižní Americe. Z jeho úvodních tří ročníků vzešli 4 blacktype vítězové a další 4 potomci se v blacktype dostizích umístili, Nejlépe si zatím vedl chilský vítěz El Derby (Gr.1) War Breeze. (miv)







    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking