HelmetZajímavou posilu získal pro nadcházející připouštěcí sezónu chov našich západních soupeřů. V hřebčíně Fährhof bude v roce 2019 připouštět desetiletý australský rodák Helmet (Exceed and Excel). otec vítěze letošního Dubai Wold Cupu (Gr.1) Thunder Snow.


Helmet absolvoval dostihovou kariéru v rodné Austrálii, kde jako dvouletý vyhrál dva Gr.1 dostihy - AJC Sires' Produce Stakes a Champagne Stakes, k nimž ve třech letech přidal triumf v Caulfield Guineas (Gr.1). V chovu působí od roku 2012, od kterého střídá své australské působení s připouštěním v Evropě - kde též měnil působiště mezi dvěma základnami šejka Mohammeda - anglickým Dalham Hall Stud a irským Kildangan Stud. V letošním roce stál v Anglii, kde za jeho služby chovatelé platili 12.000 liber, za kolik bude připouštět v Německu zatím nebylo oznámeno.

Jeho nejúspěšnějším potomkem je již zmíněný Thunder Show, který vedle triumfu v Dubai World Cupu zvítězil též v Prix Jean Prat (Gr.1) a jako dvouletek ovládl Criterium International (Gr.1). Vedle Thunder Snow, který je zatím jeho jediným Gr.1 vítězem, dal Helmet dalších 6 blacktype vítězů včetně dvojnásobného Gr.2 vítěze v Itálii Anda Muchacho. (miv)
      Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking