foal partyday21Vítězka Jarní ceny klisen z roku 2016 ryzka Partyday (Footstepsinthesand) přivedla na svět dalšího potomka. V pondělí se jí v Německu narodila kobylka po coolmorském Holy Roman Emperor (Danehill), která je třetím potomkem klisny, jež dokázala v Německu získat a potvrdit i status blacktype koně.

 
Partyday zakoupil Tomáš Janda jako ročku na Tattersalls September Yearling Sale za 13.000 €. Po úspěšné dostihové kariéře v barvách Hany Veselé, zahrnující nejen klasické vítězství v ČR, ale také tři druhá místa v německých listed dostizích, organizoval její prodej do chovu do zahraničí. V prosinci 2019 se však objevila v katalogu Tattersalls December Mares Sale, kde ji Tomáš, už jako chovnou klisnu březí po vítězi Prix Jacques le Marois (Gr.1) Al Wukair (Dream Ahead), koupil znovu - za 10.000 gns a pro stáj Westminster. O pár dní později pak na dražbě koupil i její první odstávče - hřebečka, jehož otcem je taktéž Al Wukair a který byl zakoupen za pouhých 1.500 € pro stáj Hany Veselé. Z odstávčete je dnes dvouletý Like Magic, kterého v Bošovicích připravuje Václav Luka, rok po něm porodila po Al Wukair kobylku. Letos bude jejím partnerem vítěz francouzského derby Reliable Man (Dalakhani), otec vítěze nedělní Velké dubnové ceny Rata.

U Holy Romana Emperora byla loni i druhá vítězka Jarní ceny klisen působící v chovu Westminsteru Lady Westminster (Rip Van Winkle), která též doběhla čtvrtá v listed Prix de Bagatelle v Maisons-Laffitte. I jí se letos narodila kobylka a letos by měla být připuštěna Limariovým otcem Areionem (Big Shuffle). (miv)
  
foal ladywestminster21
Kobylka z Lady Westminster po Holy Roman Emperor. Foto Westminster Race Horses    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net