RamontiMimořádně zajímavou posilu získal před blížící se připouštěcí sezónou polský hřebčín Moszna, který si od Godolphinu pronajal druhého nejlepšího mílaře Evropy sezóny 2007, pětinásobného Gr.1 vítěze RAMONTI (Martino Alonso), otce vítěze letošního italského derby Mac Mahona a plemeníka, kterému letos jen těsně unikl titul šampióna plemeníků v Itálii. V Polsku bude připouštět za 1.500 €.


Patnáctiletý Ramonti absolvoval během své kariéry 20 startů, 12 z nich proměnil ve vítězství, 5x doběhl na druhém místě, 1x na třetím a 1x na pátém, pouze v jediném startu se neumístil. Jako tříletý vyhrál italské 2000 Guineas Premio Parioli (Gr.2), v Derby Italiano (Gr.1), které už bylo za jeho distančním optimem, skončil druhý, když o hlavu podlehl De Sica. V italském tréninku strávil i následující sezónu, během které mj. vyhrál Premio Vittorio di Capua (Gr.1, 1600 m), Premio Emilio Turati (Gr.2, 1600 m) či Premio Ribot (Gr.2, 1600 m) a sezónu zakončil třetím místem v mezinárodní Hong Kong Mile (Gr.1, 1600 m) na závodišti Sha Tin v Hongkongu. 
 
Ramonti gb
Ramonti poráží Excellent Arta a Duke of Marmalade v Queen Elizabeth II Stakes (Gr.1) v Ascotu

Poté byl angažován stájí Godolphin a přesunut do tréninku k Saeedu bin Suroorovi do Anglie. Přesun Ramontimu prospěl, následující sezóna byla nejlepší v jeho kariéře a s hodnocením 123 liber ve World Thoroughbred Racehorse Rankings byl druhým nejlépe hodnoceným koněm v Evropě na distancích distanci kolem míle za tehdy nejlepším koněm světa Mandurem. Po druhém místě v Lockinge Stakes (Gr.1, 1600 m), hlavu za Red Evie, postupně ovládl Queen Anne Stakes (Gr.1, 1600 m, záznam), Sussex Stakes (Gr.1, 1600 m, záznam) a Queen Elizabeth II Stakes (Gr.1, 1600 m, záznam). Nestačil jen na Darjinu, za kterou finišoval druhý (ale před George Washington, Linngari či Archipenko) v Prix du Moulin de Longchamp (Gr.1, 1600 m). Sezónu opět zakončil v Hongkongu, kde se ale tentokrát postavil na start vrcholu celého mezinárodního mítinku Hong Kong Cupu (Gr.1, 2000 m, záznam), který pod Frankie Dettorim o půl délky před favorizovaným multišampiónem Viva Pataca vyhrál. S dostihovou kariérou se rozloučil následující sezónu v Ascotu pátým místem v Summer Mile Stakes (Gr.2). Celkem na dráze vydělal 1,951.852 liber.
 
Ramonti hk
Ramonti s Frankie Dettorim vítězí v Hong Kong Cupu (Gr.1) 

Chovnou kariéru zahájil v roce 2009 v irském Kildangan Stud šejka Mohammeda, ale hned následující rok jej godolphinský tým přesunul do Itálie na tamní Allevamento di Besnate, kde působil (nejprve s poplatkem 5.000 €, letos o tisícovku sníženým) dosud. Z Itálie odchází po své tamní nejúspěšnější sezóně, během které bojoval o titul šampióna plemeníků. Nakonec skončil druhý za Mujahidem, kterému v Itálii běhalo o 38 potomků více. Ramonti měl v Itálii letos 50 startujících, z nichž 26 (52%) zvítězilo. Jedničkou mezi nimi byl Mac Mahon, vítěz Derby Italiano (Gr.2, 2200 m), Premio Emanuele Filiberto (L, 2000 m), druhý v Premio Roma (Gr.2) a třetí v Premio Federico Tesio (Gr.2).  Vedle něj si skvěle vedla i Lady Ramon, vítězka Premio Nogara (L), která skončila druhá v italských 1000 Guineas Premio Regina Elena (Gr.3). Mac Mahon je sice nejúspěšnějším potomkem Ramontiho podle vyhraných dostihů i zisku na dráze, vyšší rating než on však má Montiridge, narozený z Ramontiho jediné sezóny v Irsku. Sedminásobný vítěz vyhrál v Anglii tři mílové listed dostihy, na stejné distanci však získal i druhá místa v Joel Stakes (Gr.2) či Sandown Mile (Gr.2). Mimo této trojice zvítězili v blacktype dostizích ještě další 4 Ramontiho potomci a s touto bilancí nemá nová posila SK Moszna ve středoevropském regionu konkurenta. Skvělé koně najdeme i mezi těmi jeho potomky, kterým vítězství v blacktype dostihu uniklo jen o vlásek. K takovým patří dvakrát v listed druhý Ancient King, který v roce 2013 finišoval na třetím místě v Derby Italiano. (miv)

Inzerce

 
Ramonti dettoriNABÍDKA PRO ČESKÉ CHOVATELE

SK Moszna nabízí Ramontiho i českým chovatelům. Vedle základního připouštěcího poplatku 1.500 € nabízí klisnám, které zvítězili v dostizích I.kategorie a vyšších (týká se i překážkových dostihů) slevu ve výší 50% připouštěcího poplatku. Zároveň nabízí i slevy množstevní - pro druhou, třetí či čtvrtou klisnu stejného majitele taktéž 50% z připouštěcího poplatku.  

Ceník dalších služeb:
1. ustájení: 
 a) 30 PLN / den při 30 dnech a méně
 b) 750 PLN / měsíc
 c) 35 PLN  / den při 30 dnech a méně pro březí klisnu s hříbětem
 d) 900 PLN / měsíc pro březí klisnu s hříbětem
2. asistence při porodu: 120 PLN
3. asistence při připouštění: 200 PLN
4. ultrazvukové vyšetření:: 80 PLN

Kontakt:
Stadnina Koni Moszna Sp. z o.o.
Ul.Wiejska 30 ; 47-370 Zielina (POLAND) Mobil tel.: 602 222 014;
795 130 321 Email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.www.moszna.pl
Prezentace Ramontiho

SK Moszna nabízí českým chovatelům i své dva další plemeníky:

RHODESIAN WINNER (GER)
Snurge - Rhodesia, Solo Dancer

rhodesian winner

Desetinásobný vítěz, 1. Coppa D'Oro di Milano

Prověřený otec úspěšných překážkových koní mj. ISUZU (1. Wielka Partynicka, pp) 

STAR POKER (IRE)
Footstepsinthesand - Samphire Red, Sri Pekan  

star poker

Sprinter se skvělou kariérou na polských drahách, v Moszne bude působit pouze v roce 2018.

Vítěz 7 dostihů mj.: Nagroda Rzecznej (L), Nagroda Syreny (L), Nagroda Mosznej (L)

moszna

Stadnina koni Moszna má ze všech polských hřebčínů nejužší vztah k českému turfu. Z Moszny v roce 1984 přijel do Prahy na Československé derby JUROR, kterému se podařilo ovládnout první ročník naší modré stuhy, který byl po letech izolace otevřený zahraniční konkurenci. V Moszne se narodili tak významní koně jako trojnásobný vítěz Velké pardubické TIUMEN, dvojnásobná Oaks vítězka DETERMINACJA, šampión proutěnkář a posléze úspěšný plemeník MAGNUS, patnáctinásobný vítěz na překážkách IRAKLION či ze stejné rodiny pocházející italský listed vítěz IRYKLON.    

     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking