pouvoir absolu 273Včerejší triumf dvouletého Mujahid Brave v Ceně Fitmin Lifetime Nutritional Programme (III.k., 2, 1600 m), dostihu patřícího do Fitmin Cupu, byl prvním vítězstvím potomka v Hřebčíně Napajedla působícího Sadler's Wellsova syna Pouvoir Absolu.

Pouvoir Absolu, jehož matka Pine Chip (Nureyev) je pravou sestrou vítěze Prix de l'Arc de Triomphe (Gr.1) Peintre Celebre, jako dvouletý neběhal a ve třech letech debutoval až začátkem července třetím místem v dostihu o 22.000 euro na 2400 metrů v Clairefontaine, na konci srpna stejný dostih kategorie F v Clairefontaine vyhrál. Poté přešel na větší závodiště, na konci sezóny se ukázal v listed společnosti, kde doběhl pátý.

Jako čtyřletý se již už pravidelně účastnil blacktype dostihů, jeden listed dostih vyhrál a též doběhl druhý v Gr.2 Grand Prix de Deauville na 2400 metrů. Celkem za svou kariéru získal 3 listed vítězství (vše na tratích 2400 metrů), jednou v listed doběhl druhý (na distanci 2800 metrů) a vedle již zmíněné Grand Prix de Deauville se umístil i v Gr.2 Grand Prix de Chantilly na 2400 metrů. Běhal až do sedmi let, poslední sezónu strávil u Josefa Váni, v jehož péči získal jedno vítězství v dostihu přes proutěné překážky v Itálii.

V chovu působí od roku 2013, letos má na dráze první dvouleté. Vedle Mujahid Brave z chovu Rabbitu Trhový Štěpánov mu zatím vyběhli dva potomci - napajedelští odchovanci Myranelle (z Myranga po Rainbows for Life) a Savoir Absolu (ze Sapora po Rainbows for Life), kteří zatím enzískali dotované umístění. Letos Pouvoir Absolu připustil 22 klisen a byl pátým nejvíce využívaným plemeníkem v českém chovu. (miv)