Golconda derby 2019Stane se to takřka každému velmi úspěšnému plemeníkovi. Chovatelé časem, zpočátku plánovitě, později často i z nedostatku jiných možností, zkoušejí upevnit  silné stránky zmíněného plemeníka prochováním na něj u svých produktů. Objektem inbreedingu už několikrát byla i současná jednička coolmorský Galileo (Sadler's Wells) a v neděli na něj prochovaný kůň historicky poprvé uspěl v blacktype dostihu. 


Nestalo se tak v Galileově domovském Irsku, kde je vzhledem k nasycení tamního mateřského stáda Galileovou krví a bezpočtu jeho synů a pomalu i vnuků v chovu počet narozených plnokrevníků s inbreedingem na Galilea nejvyšší, ale v Indii. Tamní odchovanec, čtyřletý hnědák Bradfield College, tuto neděli poprvé skóroval na blacktype scéně a to dokonce v indickém Gr.1 dostihu (z mezinárodního hlediska však registrovaném jako listed), prestižním Golconda Derby na dráze v Hyderabadu, kde doběhl druhý, 1 3/4 délky za Indian Pharaoh (Excellent Art).  Bradfield College se sice narodil v Indii, ale počat  byl právě v Irsku, kde se v roce 2014 rozhodl J.S. Bolger připustil Galileovu dceru Luminous One, trojnásobnou vítězku z vynikající rodiny, umístěnou v listed, svým odchovancem Teofilem (Galileo). Ovšem narození hříběte z tohoto spojení se již nedočkal - březí klisnu v listopadu nabídl k prodeji na Goffs November Breeding Stock Sale a ta se po nabídce 28.000 € stěhovala do Indie, kde přivedla na svět Bradfield College.

Bábou historicky prvního blacktype koně, prochovaného na Galilea, je excelentní chovná klisna Smaoineamh (Tap On Wood), matka 4 blacktype potomků a také nestartovavší Scrobonie (Danehill), která s Galilem dala 4 v blacktype dostizích úspěšné klisny včetně vítězky Swordlestown Stud Sprint (Gr.3) Cuis Ghaire. S ní v roce 2010, kdy začínal své působení v chovu šampión a Galileův polobratr Sea The Stars (Cape Cross), vyzkoušela Shadwell Estate Company inbreeding na Galileovu matku Urban Sea (Miswaki), ale tmavý hnědák Entiqaam se nikdy na dráze neukázal. Nicméně v loňském roce se prochování na Urban Sea dočkalo velkého úspěchu, když první stakes kůň prochovaný na Urban Sea ryzák Masar (New Approach) zvítězil v Epsom Derby (Gr.1).

Možnosti vyzkoušet inbreeding přímo na Galilea neodolal svého času ani majitel Centra Darhorse Rostislav Kopecký, který v roce 2014, kdy v chovu debutoval Mikhail Glinka (Galileo), jím nechal připustit jednu z trojice Galileových dcer v Darhorse, třídově nejslabší z oné trojice ryzku Ghalaphade. Spojení se ale nepodařilo, klisna byla jalová a tato kombinace, která by, stejně jako v případě indického premianta, nesla úzký 2x2 inbreeding, již znovu realizována nebyla.  

Ve světě byl poprvé realizován inbreeding na Galilea už minimálně před 8 lety, tehdy ve variantě 2x2, dnes však s postupem času můžeme najít i plnokrevníky, v jejichž rodokmenech najdeme Galilea dvakrát ve třetí generaci. Jedním z je nich čtyřletá hnědka Dawn Delight (Dawn Approach), loňská vítězka malého dostihu v Newcastle. (miv)  

Inzerce

 Plemeníci ve službě Sponsored hypomating serveru Blacktypepedigree.com
 
AMICO FRITZ  Fasliyev - Arctic Appeal   Hřebčín Napajedla 
DUX SCHOLAR  Oasis Dream - Alumni  DARHORSE 
EGERTON  Groom Dancer - Enrica  Hřebčín Napajedla 
CHARDONNEY TCHEQUE  One Cool Cat - Genevale  Hřebčín Napajedla 
MAJESTIC MISSILE  Royal Applause - Tshusick  DARHORSE 
MIKHAIL GLINKA Galileo - Lady Karr  DARHORSE 
POUVOIR ABSOLU  Sadler's Wells - Pine Chip  Hřebčín Napajedla 
ROSENSTURM Monsun - Roseate Wood Vítězslav Vanda
SLEEPING INDIAN  Indian Ridge - Las Flores  Halenkovice 
ZAZOU Shamardal - Zaza Top DARHORSE


Odkaz u každého plemeníka je přímo na službu Sponsored hypomating serveru Blacktypepedigree.com. Pokud na serveru nenajdete svou klisnu, pro níž byste službu chtěli využít, kontaktujte provozovatele serveru na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. a klisna bude obratem přidána do dabatáze. Databáze aktuálně čítá přes 670 tisíc plnokrevníků.
     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking