Sunday silenceMimořádný vliv Sunday Silence (Halo) na japonský turf, daný fantastickými výsledky jeho potomků na tamních drahách, se odrazil v početném zastoupení jeho krve mezi japonskými plemeníky i klisnami v chovu.

Podobně jako australští chovatelé řeší, jak využít obrovského vlivu Danehilla na tamní chov, i japonští chovatelé hledají po světě plemeníky, kteří by byli vhodnými partnery dcer a vnuček Sunday Silence, a kupují na světových dražbách výborné klisny, u nichž také sledují, zda budou vhodnými partnerkami široké nabídky synů a vnuků Sunday Silence v Japonsku.

Přesto je nevyhnutelné, že se (podobně jako v již zmíněné Austrálii a v případě Danehilla) nevyhnou prochování na tohoto hřebce. Zatím bylo takových pokusů realizováno minimum, nicméně právě dnes se první takový plnokrevník dokázal prosadit v blacktype dostihu. V japonské Kisaragi Sho (Gr.3) pro tříleté koně na 1800 metrů doběhl třetí hnědák Admire Dubai, syn plemeníka Admire Moon (End Sweep - My Katies, Sunday Silence) a klisny Royal Card (Sunday Silence), která je na Sunday Silence 2x3 prochovaný.

Prochování na vítěze Kentucky Derby Sunday Silecen by mohlo bý v budoucnu realizováno i u nás prostřednictvím dcer Tiger Cafe (Sunday Silence) a hřebce Pop Rock (Helissio), jehož matka je dcerou Sunday Silence. A nebo ještě dříve spojením některé z importovaných klisen s vlivem Sunday Silence v rodokmenu a jedním z dvojice zmíněných domácích plemeníků.  

 

     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net