arva derbyRodina napajedelské odchovankyně ARVY (Scottish Rifle), československého Koně roku 1988, v sobotu v Miláně získala další blacktype úspěch. Nejnovějším stakes přírůstkem rodiny, která se v německém chovu výborně usadila a vyšli z ní již 3 grupoví vítězové, je tříletá Abiona (Jukebox Jury), která doběhla třetí v listed Premio Mario Incisa Della Rocchetta.


Abiona je prvním potomkem vítězky Diana-Trialu (Gr.2) Ars Novy (Soldier Hollow), vnučky výjimečné Arvy, která aktuálně působí v chovu hřebčína Etzean. Předloni přivedla na svět hřebce Air Wings po Lord of England (Dashing Blade), loni klisnu Asmara po vítězi Epsom Derby Camelotovi (Montjeu) a letos se jí narodila další klisna po Jukebox Jury (Montjeu).

Arva se narodila v roce 1985 v Hřebčíně Napajedla, kde ji o rok později zakoupil Hřebčinec Topolčianky na dražbě ročků za nejvyšší cenu dražby 560.000 Kčs. Na dostihové dráze Arva, připravovaná trenérem Františkem Vítkem, zvítězila ve čtyřech klasických dostizích včetně všech tří dostihů trojkoruny, z nichž památný je především její souboj s tréninkovým druhem Laténem (Mehari) v Československém derby, a s velkým náskokem byla zvolena Koněm roku. 

Po skončení dostihové kariéry byla zařazena do mateřského stáda v Topolčiankách, ale následně odjela na připuštění do Německa, kde zůstala několik let. Největšího úspěchu z jejích potomků na dráze dosáhl v Německu trénovaný ryzák Arvan (Surumu), který zvítězil ve Slovenském derby. Podstatně významnější však byla produkce její dcery Asumy (Surumu), která sice na dráze vyhrála jen jeden malý dostih (o 5.000 DM) v Neussu, ale v chovu si vedla naprosto brilantně, když dala 11 potomků, z nichž 3 zvítězili v blacktype dostizích a čtvrtý se v nich umístil. Nejúspěšnějším z Arviných potomků byl Aolus (Winged Love), vítěz Gerling-Preis (Gr.2), Hansa-Preis (Gr.2) a Grosser Preis der Bremer Wirtschaft (Gr.3) sledovaný matkou Albiony vítězkou Diana-Trialu (Gr.2) Ars Novou a Apeironem (Devil River Peek), který vyhrál Frühjahrs-Preis des Bankhaus Metzler (Gr.3) a dvakrát listed Kölner Frühjarhs-Meile. (miv)
    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking