Zazou ppŠampiónem plemeníků v Maďarsku se letos stal německý plemeník Tai Chi (High Chaparral). Někdejší zimní favorit, připouštějící na Gestüt Ohlerweiherhof, se titulu dočkal zásluhou tříletého Presidenta, vítěze Magyar Derby, výrazně nejbohatšího dostihu maďarského kalendáře.


Pro Tai Chi, jehož syn Poldi's Liebling finišoval v roce 2018 druhý v Českém derby za Blessed Kiss (Kentucky Dynamite), to nebyl jediný letošní úspěch ve středoevropském regionu. Stal se totiž šampiónem i u nás - podle výsledků na překážkách, a to díky vítězství Mr Spexe ve Velké pardubické.

Druhé místo obsadil s pouhými dvěma potomky irský plemeník Fascinating Rock (Fastnet Rock), třetí skončil taktéž nyní už v Irsku působící Maxios (Monsun). Následují Buratino (Exceed And Excel) a War Command (War Front), za nimiž na šestém místě figuruje nejúspěšnější z domácích plemeníků Prometheus (Dashing Blade), druhý z Maďarského derby 2008. Hned za ním jsou další dva domácí hřebci Steady As A Rock (Rock of Gibraltar) a Anabaa Blue (Anabaa). První desítku uzavírá slovenský Move Your Vision (Galileo), který v Maďarsku strávil čát své dosavadní kariéry.

V žebříčku najdeme díky zájmu maďarských chovatelů o připuštění v Česku i některé tuzemské hřebce. Nejlépe si z nich vedl krabčický Zazou (Shamardal), jemuž v Maďarsku letos vyběhlo 9 potomků, z nichž 3 zvítězili a celkem vydělali 3,360.000 Ft, což stačilo na 22. místo v šampionátu. O šest příček níže je střelický Eagle Top (Pivotal), který měl 8 startujících potomků, 3 vítěze a zisk 2,897.000 forintů. (miv)
     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net