foal fraga 22Ve čtvrtek v 19.45 se stala matkou zimní královna 2019 a Nejlepší dvouletá klisna stejné sezóny hnědka Fraga (Holy Roman Emperor). V napajedelském hřebčíně se jí narodila klisna ryzka, jejímž otcem je Wireless (Kentucky Dynamite), taktéž dříve trénovaný Václavem Lukou.

 
Šampiónku dvouletých klisen Fragu vydražil jako ročku Tomáš Janda na Tattersalls Ireland September Yearling Sale za 14.000 €. V deseti kariérních startech, z nichž vytěžila dvě vítězství a 3 umístění, vydělala 547 tisíc korun především za zmíněné vítězství v Ceně zimní královny (L) a pak za druhá místa v Jarní ceně klisen (L) a Ceně zimního favorita (L). Po skončení dostihové kariéry v barvách stáje Leram byla angažována napajedelským hřebčínem.

Klisna je dcerou coolmorského  Holy Roman Emperora (Danehill), špičkového dvouletka, vítěze Phoenix Stakes (Gr.1) či Prix Jean-Luc Lagardere (Gr.1), který dosud dal v chovu 90 blacktype vítězů. Matka Dame Lucy (Refuse to Bend) vyhrála dva dostihy ve třech a čtyřech letech. Na dráze se jí dosud představili dva potomci, vedle Fragy startoval i nyní čtyřletý valach Will Be King (Charm Spirit), trojnásobný vítěz, který vydělal přes 26 tisíc liber. (miv)

wireless btp    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net