Syrenka ppLoňská šampiónka tříletých klisen na Slovensku Syrenka (Literato) končí dostihovou kariéru. Kvůli obnovenému zranění odchází do chovu, kde by jejím prvním partnerem měl být Shakeel (Dalakhani). Zprávu vydala stáj Westminster Race horses, v jejíž barvách klisna běhala.

Syrenka připravovaná v Bošovicích Václavem Lukou mladším absolvovala na dráze 8 startů, z nichž získala dvě vítězství a pět umístění. Po loňském triumfu v Lyon la Soie vyhrála bratislavskou Jarní cenu klisen, nicméně po šestém místě ve Slovenském Oaks se na 8 měsíců odmlčela. Letos se na dráhu vrátila dvěma francouzskými starty, v druhém 22. března obsadila čtvrté místo v Classe 2 Quinté+ handicapu o 50 tisíc eur ve Francii.

Nepřehlédněte: První startující, první vítěz. Saxon Warriorův Ser Sed zaujme i nevšedním rodokmenem

"Kvůli obnovenému zranění, které by jí v následujících měsících znemožnilo trénovat a závodit, musela ukončit dostihovou kariéru," uvedl FB profil stáje Westminster. "Syrenka je skvělý kůň, kterého máme všichni rádi a protože takovými geny nelze plýtvat, řešení je jediné - pojede do SK Krasne za Shakeelem."

Vítěze Grand Prix de Paris (Gr.1) Shakeela získal Westminster loni po krátkém působení v irském chovu a letos jej poslal do Polska, kde působí v hřebčíně Krasne. Jeho připouštěcí poplatek činí 1.500 €. (miv)