SiamBývalý plemeník Hřebčína Mimoň, pravý bratr šampiónky Miesque Siam (Nureyev), na sklonku roku dosáhl největšího úspěchu své chovné kariéry, když, ovšem v roli mateřského otce, mohl slavit triumf Micka Jazz v Gd1 proutěnkách v Leopardstownu.

 
Mick Jazz (Blue Bresil), syn Siamovy dcery Mick Maya, kterého připravuje George Elliott, vyhrál dosud troje proutěnky včetně listed Irish Stallion Owners EBF Novice Hurdle loni v únoru v Punchestownu, vítězství 29. prosince v Leopardstownu je největším úspěchem jeho dosavadní kariéry.

Siam byl zakoupen dr. Zbyňkem Pulcem na dražbě v Deauville v prosinci 2001 poté, co 7 sezón působil ve francouzském chovu. V českém chovu se příliš neohřál a posléze byl pronajat do polského chovu a do ČR se již nevrátil. V českém chovu se z jeho potomků nejlépe uvedli čtyřnásobní vítězové Sikkim (ze Sun Shine Clare po Grey Desire) a Sibila (z Semantica po Tel Quel), v Polsku byl z jeho potomků nejúspěšnější trojnásobný vítěz Ton (z Toga po Dixieland). (miv)    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking