Storm CatDnes byl na americké Overbrook Farm ve věku 30 let utracen kvůli zdravotním problémům spojeným s pokročilým věkem jeden z nejúspěšnějších plemeníků přelomu století a zakladatel úspěšné linie Storm Cat.

Syn Storm Birda (Northern Dancer) a Secretariatovy dcery Terlingua byl předním americkým dvouletkem, jehož největšími úspěchy byla vítězství v Young America Stakes (Gr.1) a druhé místo v Breeders' Cup Juvenile (Gr.1) 1985.

V roce 19877 zahájil chovnou kariéru na Overbrook Farm, kde strávil celý zbytek života a kde byl v roce 2008 pensionován. Z hřebce, který začínal připouštět za 30.000 dolarů, se rychle vyšplhal do nejvyšší ligy a svého času byl nejžádanějším plemeníkem Ameriky a za jeho skok majitelé účtovali půl miliónu dolarů. Celkem dal 1452 potomků, z nichž se 1110 objevilo na dostihové dráze, 807 (56%) vyhrálo a 176 (12%) dokázalo zvítězit v dostihu kategorie blacktype.

Je otcem 8 šampiónů, 108 vítězů grupových dostihů, 32 Gr.1 vítězů a jeho potomci vydělali přes 127 miliónů dolarů. Dvakrát se stal šampiónem plemeníků USA, 7x tamním šampiónem otců dvoueltých a v loňském roce získal i titul šampióna otců matek.

Byl mimořádně úspěšným otcem dostihových koní, ale snad ještě větší úspěchy slavili jeho potomci v dražebním rinku, kde bylo 462 jeho potomků prodáno ve věku ročka za celkových 319 miliónů dolarů, za 91 z nich majitelé zaplatili milión dolarů či více.

Byl i velice úspěšným otcem plemeníků, asi nejúspěšnějším synem je současná americká jednička Giant's Causeway, z našeho pohledu je z jeho synů asi nejzajímavější Stormy Atlantic, otec v Napajedlích stojícího Stormy Jaila.
     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking