FragrantKrev bývalého v Česku působícího plemeníka Super Momenta (Big Spruce), jejímž úspěšným nositelem je mimořádně talentovaný plemeník Fragrant, znovu dokázala uspět ve velkém dostihu v Rusku. Postaral se o to Fragrantův další syn Legard, který v sobotu vyhrál Boľšoj letnij priz v Krasnodaru.

 
Boľšoj letnij priz, dostih v Rusku klasifikovaný jako Gd1 s dotací 800 tisíc rublů, je tamní verzí 2000 Guineas. Nutno dodat, že podobný dostih má velká část ruských závodišť a za ten hlavní byla vždy považována moskevská edice, nicméně i tak jde o velmi významný dostih ruského kalendáře. Pro Fragranta, syn plemeníka Turbo Storm (Storm Cat) a Super Momentovy dcery Fasandry, je to v krátké době druhé velké vítězství jeho potomka poté, co Flaviy Guy vyhrál tradiční vrchol úvodního moskevského mítinku Priz otkrytia skakovovo sezona (RUS-Gd3). 

Fragrant, historicky nejbohatší kůň Ruska, má přitom na dráze první ročník tříletých a v něm již dva graded vítěze. Nepochybně mu k nim pomohly i kvalitní partnerky. Zatímco matkou Flaviy Guye je americká rodačka Ceral (Blame), zakoupená v USA jako ročka zakoupena na zářijové dražbě v Keenelandu za 75 tisíc dolarů a pozdější vítězka ruských 1000 Guineas a Oaks, matka Legarda Lady Hollywood (Rahy) byla zakoupena tamtéž za 35 tisíc dolarů. Na dráze si nevedla tak dobře jako Ceral, pochází však ze skvělé rodiny, neboť její bába Bald Cat je polosestrou vítězky Breeders' Cup Distaff (Gr.1) Hollywood Wildcat (Kris S), která neexcelovala jen na dráze, ale i v chovu, kde dala i vítěze Breeders' Cup Mile (Gr.1) War Chant (Danzig). (miv)

    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net