Vítěz Českého a slovenského derby 2015 TOUCH OF GENIUS (Galileo) ukončil dostihovou kariéru a odešel do chovu. Nový dočasný domov nalezl v Polsku - v nadcházejících dvou připouštěcích sezónách bude působit v tamním hřebčíně Moszna.


"Jsem moc ráda že mohu potvrdit, že Touch of Genius přijel v pátek do Mosny a bude zde jako plemeník, po boku Ramontiho, působit v sezónách 2019/2020," uvedla pro naše stránky ředitelka SK Moszna Magdalena Donimirska-Wodzicka.

Zástupce stáje Statek Blata Český ráj byl do České republiky importován jako nestartovavší dvouletek před klasickou sezónou poté, co si jej trenér Josef Váňa vybral ve skupině dvouletků společně mj. s Tamarind Cove z lotu Aidana O'Briena. Během tří sezón absolvoval 19 startů, 7x zvítězil, 11x se umístil a vydělal 3,013.070 Kč. Kůň roku a nejlepší tříletý hřebec sezóny 2015 získal vedle zmíněných derby úspěchů i vítězství v Leram EJC Long a zvítězil i Premio Cavalchina v Miláně, kde jako čtyřletý finišoval na čtvrtém místě v Gr.2 Gran Premio di Milano.

Hřebec je synem aktuálně nejúspěšnějšího plemeníka na světě, v Irském Coolmoru působícího Galilea (Sadler's Wells), matka Festoso (Diesis) zvítězila v listed Cecil Frail Stakes, skončila druhá v Cherry Hinton Stakes (Gr.2) a třetí v Cheveley Park Stakes (Gr.1). (miv)    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking