sleeping indian 2Již třetí sezónu působí v našem chovu osmnáctiletý hnědák SLEEPING INDIAN (Indian Ridge), který si do českého chovu našel cestu po deseti sezónách v chovu anglickém. Tam se mu podařilo dát 12 koní, kteří získali statut black-type koně a z tohoto pohledu je aktuálně nejúspěšnějším plemeníkem v našem chovu. Tuto neděli se dočkal premiérového úspěchu - získal první grupové vítězství v roli mateřského otce zásluhou tříleté Axany, která vyhrála Schwarzgold-Rennen (Gr.3).


Klasický trial však nebyl prvním blacktype úspěchem Axany - již loni jako dvouletá vyhrála listed v Hannoveru. Triumf ve Schwarzgold-Rennen přišel rok poté, co ve stejném dostihu uspěla Butzje (It's Gino), jejíž prabába Be Happy (Homing) je mj. matkou druhé ze Slovenských Oaks Be Tigress (Tiger Hill). Be Tigress, působící stejně jako Sleeping Indian v chovu rodiny Fillů, je jednou z jeho letošních partnerek a v Halenkovicích tak budou kombinovat krev posledních dvou vítězek německého trialu.
Be Tigress, která je mj. matkou třetí z Jarnej ceny kobýl (L) Bethany Belle (Next Desert), tak znovu bude připuštěna hřebcem, po němž zůstala loni jalová, druhá z matek v chovu Fillů Living Colors (Look Honey) ale letos připouštěna nebude. "Připouštíme ji jen obrok," vysvětluje Jan Filly proč pravá sestra šampióna Line Honey, sama na dráze též velmi úspěšná, bude mít letos pauzu.

Jinak už je k vítězi Hungerford Stakes (Gr.3) a dalších 4 blacktype dostihů na pomezí sprintu a míle nahlášeno 17 klisen, z nichž 8 již bylo připuštěno a 2 zjištěné březí. Letošní sezóna by se tak měla odehrát přibližně v intencích předešlých dvou sezón, v nichž připustil 23 respektive 24 klisen. Z jeho již nahlášených partnerek jmenujme například Ketty Sharp (Sharp End), vítězku 6 jedničkových dostihů, dále dvojková vítězka a pravá sestra vynikajícího Čáriraye Čáryrejka (Ray of Light), šestinásobná vítězka z výborné rodiny Goldy (Look Honey), vítězka dokonce 9 dostihů včetně dostihů II. kategorie Irish Fire (Look Honey), třetí z Karpatské ceny Moulinet (Desert Style) ale také nestartovavší Talulah (New Approach), polosestru vítěze Baldwin Stakes (Gr.3) a plemeníka Ten Meropa (Johannesburg). (miv)

              Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking