verdandiVelmi atraktivního partnera získala pro letošní připuštění desetiletá Verdandi, někdejší dvojnásobná rovinová vítězka ve Francii, která v ČR, v barvách stáje UTRIN, zvítězila ve dvou dostizích steeplechase. 


Dcera vítěze Epsom derby Kahyasi (Ile de Bourbon) zamířila k jinému hrdinovi z Epsomu Motivatorovi. Hřebec z prvního Montjeuova (Sadler's Wells) ročníku, který vedle Epsom Derby vyhrál též Racing Post Trophy (Gr.1) či Dante Stakes (Gr.2), působil od roku 2006 v anglickém chovu, pro letošní sezónu se přestěhoval do Francie na Haras du Quesnay. Otec 33 blacktype koní (dle databáze Blacktypepedigree), mezi nimiž ční Gr.1 vítězka Ridasiyna, je mj. též otcem letošního vítěze Memoriálu Václava Michala Rabbit Motivmana (viz analýza jeho pedigree).

Pro Verdandi, která je sama polosestrou dvojnásobné listed vítězky z Deauville a druhé z Gr.2 Prix De Malleret Terre Du Vent (Kutub), to nebude první výlet za plemeníkem do západní Evropy. Aktuáně má po sebou hřebečka (na snímku) po vítězi Prix Jean Prat (Gr.1) Turle Bowl (Dyhim Diamond), kterého letos koupila Shadai Farm pro svůj chov v Japonsku.

foal Verdandi 2013    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking