Japonský chov získal dalšího zajímavého plemeníka. Jak dnes publikovaly European Bloodstock News, do země vycházejícího slunce se za chovnou kariérou stěhuje letošní vítěz 2000 Guineas (Gr.1) POETIC FLARE (Dawn Approach). Do svých služeb jej získala Shadai Stallion Station.

 
Bývalý svěřenec Jima Bolgera, který klasického vítěze i sám odchoval, absolvoval během dvou sezón 11 startů, z nichž 5 proměnil ve vítězství, 3x doběhl druhý a jednou třetí a vydělal 1,048.463 liber. Vedle klasického vítězství byl jeho největším úspěchem triumf v St James's Palace Stakes (Gr.1) na Royal Ascotu, dále též vítězství v Killavullan Stakes (Gr.3) ve dvou letech a také druhá místa v Irish 2000 Guineas (Gr.1) za tréninkovým partnerem Mac Swiney (New Approach) či Prix Jacques le Marois (Gr.1), kde o krk podlehl Palace Pierovi (Kingman).

Hřebec je synem Galileova vnuka Dawn Approach (New Approach), taktéž odchovance Jima Bolgera, ve dvou letech neporaženého šampióna, který v 2000 Guineas zvítězil před 8 lety. Od roku 2014 působil v irském Kildangan Stud patřící šejku Mohammedovi, letos se přemístil na Redmondstown Stud. Dosud dal 15 blacktype vítězů. Matka Maria Lee (Rock of Gibraltar) startovala jen jednou bez umístění, v chovu již ale dala dvojnásobného listed vítěze Glamorous Approach a další dva vítěze. (miv)


    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net