WallaceMagnetem dnešního mítinku v Newmarketu byl druhý klasický dostih anglické sezóny Qipco 1000 Guineas, ale na programu byla i Gr.3 zkouška, vyhrazená starším klisnám - Qatar Bloodstock Dahlia Stakes, jejíž výsledek je zajímavý i pro náš chov.


V dostihu na 1800 metrů se o krátkou hlavu prosadila čtyřletá Dank (Dansili), která je polosestrou v našem chovu působícího plemeníka Wallace (Royal Academy). Svěřenkyně Michaela Stouta nebodovala v blacktype společnosti poprvé - již loni vyhrála Atalanta Stakes (Gr.3) a doběhla druhá v Dick Hern Fillies Stakes (L).

Pro Wallaceho matku Masskanu (Darshaan), vítězku tří dostihů mimo blacktype kategorii, to nebyl zdaleka první úspěch jejího potomka ve stakes dostizích. Kromě Dank a Wallaceho, který vyhrál listed Silver Trophy Stakes v Ascotu a umístil se v Gr.3 dostihu, dala ještě dva Gr.1 vítěze. Její syn Eagle Mountain (Rock of Gibraltar) vyhrál Cathay Pasific Hong Kong Cup (Gr.1), Beresford Stakes (Gr.2) a mj. též doběhl druhý v Epsom Derby (Gr.1) či Breeders' Cup Turf (Gr.1), dcera Sulk (Selkirk), sama úspěšná chovná klisna, zvítězila v Prix Marcel Boussac (Gr.1), doběhla druhá v Nassau Stakes (Gr.1) či Prix Royal-Oak (Gr.1) a ve dvou letech byla ve Francii vyhlášena nejlepší dvouletou klisnou. Další dcera Masskany Anna Palida (Sadler's Wells) sice sama v blacktype dostizích nebodovala, je však již matkou listed vítězk a Gr.2 umístěné Pimpernel (Invincible Spirit), jiná dcera Guinevere (Fairy King) je bábou valacha Lord Badger (Badger's Drift), dvakrát umístěného v listed dostizích v Jižní Africe.  

Wallace, stojící v chovu Zdeňka Berky, působí v našem chovu od roku 2005, na našich drahách mu ale vyběhli jen 3 potomci, 2 z nich dokázali zvítězit.  

 

     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking