Zaracampa3Vedle Shabany (Jukebox Jury), o jejímž odchodu do chovu jsme vás již informovali, čekají mateřské povinnosti další z předních tuzemských klisen. Do chovu ve francouzském Haras de Beaufay odešla čtyřletá hnědka DS Pegas ZARACAMPA (Zarak), pátá z loňského Českého derby.

 
Na říjnové dražbě ročků společnosti Arqana za 25.000 € zakoupená Zaracampa absolvovala během tří sezón 11 startů, z nichž jeden proměnila ve vítězství a v dalších pěti se umístila. Svěřenkyně trenéra Dalibora Töröka se v dubnu loňského roku blýskla vítězstvím v handicapu na 2000 metrů o 18 tisíc eur v Lyonu, o dva měsíce později přišlo zmíněné páté místo v Derby. S výjimkou zmíněného klasického dostihu absolvovala všechny starty v zahraničí, s výjimkou listed pokusu v Meranu, kde finišovala osmá, běhala jen ve Francii, kde získala vedle zmíněného triumfu i čtyři umístění.

Klisna je dcerou jednoho z předních francouzských plemeníků Zaraka (Dubawi), mj. i otce Derby vítězky a kolegyně Zaracampy ve stádě Haras de Beaufay Queen of Beaufay.  Matka Campanillas (Montjeu), vítězka ve třech letech, získala druhé místo v Gr.2 Prix de Malleret a třetí v Gr.3 Prix de Royaumont. V chovu dosud dala 6 vítězů ze 7 startujících potomků.

Miloslav Vlček
foto Andrea Zavadilová      Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net