karlovy varySkvěle vstoupil na dnešním mítinku v Karlových Varech do nové sezóny průběžný spolufavorit Českého derby Aldzarb (Duke of Marmalade). Svěřenec trenéra Arslangireje Šavujeva ze stáje Ramzana Kadyrova rozdílem třídy opanoval pole hlavního dostihu Dne evropské šlechty - Jarní cenu Fredericks & von der Horst (II.k., 3, 2000 m, 90.000 Kč).


Do dostihu nastoupilo 9 koní z nichž 8 figuruje na přihláškách do Českého derby a dva z nich - Napastnik a Aldzarb, si udělali dostih pro sebe. Brzo po startu si tato dvojice vytvořila několikadélkový náskok před zbytkem pole, v polovině protější roviny šel do čela Aldzarb, který se záhy vzdálil i Napastnikovi a ač původně vysoký náskok zkrátil Napastnik na 2 1/4 délky, Aldzarba ohrozit nedokázal. Třetí doběhl před startem mocně hraný Touch of Genius (Galileo), kterému na Napastnika scházel jen krk, čtvrté místo obsadil Sanok a páté, už se sedmidélkovou ztrátou, Fabrisco. V sedle vítěze byl žokej Murzabayev. 

V trojkovém Stollbert - dostih Architektů (III.k., 4+, 2000 m, 60.000 Kč) se střetli dva účastníci mosteckého Derby Barateus (Barathea) a Ley Percy (Sir Percy), z nichž měl v cíli více sil Barateus Stanislava Chudáčka, který porazil Ley Percy o 1 1/4 délky.

Ostatní rovinová klání si odnesli koně domácího chovu. Úvodní Cena města Karlovy Vary (IV.k., 3, 1600 m, 35.000 Kč) pro debutující tříleté koně nejlépe sedla valachovi Dzinfizz (Rosensturm - Dzanetta, Professional) stáje a chovu Luka + Mandak, sedlanému Františkem Zobalem pro Ondřeje Velka. V handicapu Dostih Order of Innocence (IV.k., 4+, 2000 m, 40.000 Kč) využila nejnižší váhy v poli čtyřletá True Dream (Scyris - Trusty, In A Tiff) owner-breedera společnosti Orling a získala své první životní vítězství. Naopak potřetí plně skóroval pětiletý valach Fernando (Sabiango - Fortaleza, Lomitas) z chovu Miroslava Piskly, který navzdiory nejvyšší váze v poli vyhrál handicap Dostih Sophie a Alexandra Schaffron (III.k., 4+, 2400 m, 60.000 Kč) pro stáj Sedrik. V závěrečném Dostihu Karlovarského kraje (V.k., 4+, 1400 m, 20.000 Kč) se téměř tři roky od posledního vítězství prosadil šestiletý Zápaďák (Bully Pulpit - Zlatina, Latén)  z chovu a stáje pana Kochánka.

Vary dnes hostily i jednu steeplechase - Dostih Frey Consulting (IV,k, stch, 4+, 3500 m, 60.000 Kč), ve které svůj první start ve steeplechase proměnila ve vítězství čtyřletá Bazalka (King's Theatre) stáje Englicovi a Kulhánkovi, zakoupená jako na Tattersalls Ireland November NH Sale v roce 2012 za 3.800 euro. 

      


     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net