Petrlik AllanPoslední květnový den na závodišti v Praze byl velmi úspěšný pro trenéra Allana Petrlíka. I když Sirius Shine měl podle sázkových kurzů doběhnout ve Velké červnové ceně čtvrtý, pod vedením zkušeného Jaroslava Línka po taktice start-cíl dominoval nad 15 soupeři. A velkou radost udělala také Anshoa vítězstvím mezi dvouletými debutanty. S trenérem Petrlíkem budeme ale hovořit i o jeho dalších svěřencích.


Allane, je Sirius Shine po dostihu v pořádku?
Ano, zaplať pánbůh, je.

Jak dnes s odstupem 24 hodin hodnotíte Velkou červnovou?  A jaké vlastně od vás dostal Jaroslav Línek ordre?
Dal jsem mu dvě ordre. Šlo o to, že dráha byla zúžená bariérou a proto jsem mu dal dvě možnosti na zvážení. Chtěl jsem, aby ze trojky dobře odstartoval, aby se vyhnul kolizím v oblouku. A pak jsme spolu probírali situaci u 1800 metrů. Jestliže na něho někdo půjde, ať se za něho se Siriem schová a pokud ne, tak ať si udělá tempo podle sebe. Jaroslav Línek je velice zkušený jezdec, situaci vyhodnotil správně a vyšlo to na výbornou.

O vytrvalosti Sirius Shinea jste neměl pochybnosti?
Otestovali jsme si ho v práci a tak jsem věděl, že by měl být vytrvalý. Domluvili jsme se s panem Kopeckým, že ho nebudeme zatěžovat na jaře startem v Michalově memoriálu a že poběží až Velkou jarní cenu a budeme s ním směřovat do derby. Naplánovali jsme tedy, že derby bude jeho třetím startem v sezóně.

Předpokládám, že už s jeho třetím místem ve Velké jarní ceně jste byl spokojený…
To ano, na první běhání se popasoval s rozběhanými koňmi  třetím místem. A ukázal, že v něm třída opravdu je.
Sirius Shine
FOTO: Sirius Shine stáje DAR dokázal vyhrát Cenu zimního favorita i Velkou červnovou cenu

Bavili jste se s panem majitelem o jeho dalších startech po derby?
Plánujeme mu start ve Francii. Nedávno jsem tam vyslal poprvé svého svěřence, Hidden Flamea, který byl čtvrtý ve Strasbourgu. Rád bych se tam znovu vrátil. A po Francii bude Sirius směřovaný do Saint Legeru.

Do derby máte ještě hlášeného Shahnour Aznavoura, který koncem dubna velmi snadno vyhrál. Míříte tam s ním?
Bohužel už ne. Zranil se nám při tréninku, proto jsme ho škrtali z dostihu. Má prasklou sezamskou kůstku, což si vyžádá asi dvouměsíční léčbu. Mrzí mne to, je to taky dobrý kůň. Myslel jsem si, že by v derby mohl být na tabuli.

Ze sobotního hlavního dostihu v Mostě jste škrtali Najinskou. Co se stalo?
Najinskou jsme vyšetřovali po Velké květnové ceně, kde se mi nezdál její výkon oproti tomu, jak se jevila v práci. Projevil se u ní problém, který se netýká pohybového aparátu. Nyní absolvuje léčebnou kůru a po dalším startu se ukáže,  zda-li jí to pomohlo a zůstane na dráze. Pokud to nepomůže, odejde do chovu. 

V neděli se také prezentovala při svém debutu vítězně dvouletá Anshoa. Směřujete s ní do větších dostihů?
Anshoa je vlastně prvním koněm, na kterém jsem v Krabčicích po našem příchodu v zimě seděl. A už tehdy se mi moc líbila. Asi po týdnu jsem říkal panu Kopeckému, že to bude dobrý kůň a že si myslím, že bude startovat v prvním dostihu dvouletých. Je to šikovná kobylka se zlatou povahou. Bude běhat při derby-dni v Simsonově ceně.

Vlastně jsem se vás ještě nezeptala, jakou povahu má Sirius Shine?
To je moc hodný, takový dámský kůń.  Jezdí ho v tréninku moje žena Adéla.

Vraťme se ještě k vašim dvouletým. Jak jste s nimi spokojený?
Máme ve stáji koně českého chovu, osm vlastního chovu pana Kopeckého a dva od pana Luky. Myslím, že to jsou kvalitní koně, na úrovni dvouletých z Rabbitu, když jsem tam ještě pracoval. Jsou ochotní, pracovití, jsem s nimi opravdu spokojený.

A chystáte se v nejbližší době někam do zahraničí?
Jedeme na Turfa Gala s Win Frontem a do Francie se asi vrátíme až v červenci. Hidden Flame potřebuje po startu ve Strasbourgu zregenerovat. Doufám, že do zahraničí také zamíříme i s Majestic Powerem, Daryanem a s některým z dvouletých koní. (mze)    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking