Petrlik AllanKvarteto českých koní včera stanulo na startu slovenské Velké jarní ceny. Nejlepším z nich nakonec byl ten nejpodceňovanější. Svěřenec loňského šampion-trenéra Allana Petrlíka Love Me odskočil s kurzem na vítězství 20:1 a nakonec byl v cíli třetí, necelé dvě délky za vítězem.

S Allanem Petrlíkem budeme mluvit ale nejen o tomto tříletém hřebci. A snad můžeme prozradit i to, že trenéra čeká 3. června také důležitá soukromá událost. Vstoupí totiž do stavu manželského se svou partnerkou Adélou Klepetkovou.

Love Me byl ve Velké jarní ceně devátý. S jakými nadějemi jste jeli včera na její slovenskou analogii?

Když jsem přemýšlel o dostihu a o soupeřích, tak mi vycházel Love Me okolo pátého místa, takže kdyby doběhl čtvrtý, byl bych spokojený. A se třetím místem nedaleko za vítězem musím být velmi spokojený.

Takže mu Bratislava lépe sedla než na pražské závodiště?

Sedlo mu to a Honza Verner ho odjel výborně, přesně tak, jak jsme se domluvili. Poslal ho na malé dráze dopředu a pak ho schoval za maďarským koněm, který se dostal přes něho.  Osm set metrů před cílem si zlepšoval a 400 metrů před cílem za to do roviny vzal. Dva soupeři ho předstihli až asi 80 metr ů před cílem a Love Me s nimi docválal jako třetí. Vyšlo nám to takto dobře na malé dráze s kratšími rovinami, v Chuchli by to asi bylo jiné.

Míří Love Me do Českého derby?

Ano, míří, teď už by mělo být jeho příštím startem derby.

Jak se vám vzhledem k derby jeví jeho distanční optimum?

Jeví se mi spíše okolo dvou kilometrů, ale to musí plně ukázat dostih. Jeho matka Lorellai běhala nejlépe dostihy okolo 1600 metrů, ale pochází z napajedelské rodiny, kde byla vytrvalost. A Egerton umí dát také vytrvalce. S potomky Egertona jsem moc spokojený, jsou to poctiví koně, bojovníci. Směrem k derby a trati 2400 metrů ale trochu více věřím našemu druhému tříletému koni Rabbitovi Railinkovi, který poběží 8. června Starohájské kritérium. A doufám, že po něm získá handicap, kterým se dostane na start derby. S ním počítáme i pro Saint Leger.

Duben pro vaši stáj nebyl tak úspěšný jako loni, ale v květnu už jsou vaši svěřenci zase vidět, i ve velkých dostizích.  Radost určitě udělal i Rabbit Motivman druhým místem ve Velké květnové ceně.

Tentokrát ho Honza odjel výborně, je to tempař a nechal ho cválat. Ve Velké dubnové ceně se s ním trochu pral. Věřím tomu, že kdyby šel na špic a nechal ho cválat, že mohl být o dvě místa v cíli blíže. Rabbit Motivman není tak dobrý jako Chardonney Tcheque nebo Roches Cross, ale je to hodně slušný kůň. Měl by jet s Rabbitem Railink na Turf Gala, na dostih na 1800 metrů.

IMG 5458-railink
Foto: Rabbit Railink


Chystáte se v blízké době se svými svěřenci někam do zahraničí, myslím kromě Slovenska?

Zatím ne, čekáme, jak se naše koně ukáží na Turg Gala a v Českém derby, a poté budeme s panem majitelem řešit nějaké eventuální zahraniční starty. Já bych moc rád jel s Rabbit Motivmanem a Rabbit Verglasem do Ebreichsdorfu. A také ještě je v plánu Slovenské derby s Rabbitem Railinkem.

Máte ve stáji také hodně mladých koní. Chystáte se s některým z nich brzy vyběhnout?

Ve stáji máme dvanáct dvouletých koní, převážně českého chovu. V neděli by měl vyběhnout první z nich,  hřebec Valmont Ohne, potomek Look Honeye a Vadeony. A v první polovině června bude debutovat první potomek Rabbit Zamindar Zamira, která je také dcerou Look Honeye. Ta se mi líbí, těším se na ni. (mze)    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net