Stribrna trofej 2016Ani ve druhém startu poté, co byl angažován stájí Dr. Charváta, nenašel šestiletý valach ANAKING (Astarabad) přemožitele. Do vrcholu sobotního pardubického mítinku, předcházejícímu dni Velké, Stříbrné trofeje podporované společností Bohemia Sekt (stch NL, 4400 m, 300.000 Kč), nastupoval v překážkách málo vídanému kurzu 1,3:1, ale svěřenec trenérky Myškové v dostihu ukázal, že obrovská důvěra sázejících byla oprávněná.

Ve vlažnějším tempu si pod Jaroslavem Myškou udělal dostih sám pro sebe, a stylem start-cíl dovedl tažení do vítězného konce s náskokem 7 délek před Čárireyem (Ray of Light) a Sundarem (Galileo). 

Poražený Čáriray, který před rokem exceloval v Křišťálovém poháru města Pardubic - Premio Ippodromo di Merano (pp NL, 4100 m, 200.000 Kč), střídá dostihy přes proutěné překážky s klasickou steeplechase. Letos se dostih stal kořistí špičkového proutěnkáře sedmiletého CHICAGA (Montjeu) stáje Joly, kterého Josef Váňa mladší dovedl k vítězství stylem start-cíl o dvě délky před hřebcem Diplomata, synem Japovy dcery Dueny, někdejší vítězkou z Pardubic, která s Egertonem dala jeho dosud nejúspěšnějšího překážkáře. Vítězný Chicago, kdysi roček za 360.000 gns, zakoupený Jiřím Odcházelem na dražbě koní v tréninku za 35 tisíc gns, už na rovinách ukazoval slušnou třídu, doběhl mj. čtvrtý v listed v Limericku. V péči Josefa Váni na překážkách už loni vyhrál Gd1 proutěnky v Miláně. Pro nás je zajímavý i díky rodokmenu - Chicago je totiž polobratrem Gr.2 vítěze a současného plemeníka v Krabčicích Mikhaila Glinky (Galileo).

Dvě vítězství získal úvodní den trenér Pavel Tůma, jehož svěřenec CRUEL MOLE JOE (Antonius Pius) stáje PT Team-Gintar&Pospíšil lehce o 6 délek vyhrál úvodní bumper Cenu podporovanou společností Karel Hainz - Memoriál Carlo Biffi (IV.k., 3200 m, 40.000 Kč) a PEINTRE ELUSIF (Elusive City) Dr. Charváta, který prvního překážkového vítězství dosáhl ve velkém stylu, když Cenu podporovanou závodištěm White Turf St. Moritz (pp II.k., 3200 m, 120.000 Kč) vyhrál s náskokem 10 délek před Vědmou (Look Honey).

Z pohledu domácího chovu nepřinesl první den pardubického mítinku žádnou radost - ani jeden ze 7 dostihů neskončil vítězstvím českého odchovance. Na druhou stranu v obou jedničkových vrcholech obsadili koně českého chovu druhá místa. (miv)  

 
       Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking